دپارتمان خودرو

نمایش 1–12 از 27 نتیجه

بهترین مشاغل مربوط به خودرو کدام هستند؟

یکی از مشاغل پردرآمد و تخصصی مربوط به خودرو، برقکار خودرو است که متخصصان آن از درآمد خوبی برخوردار هستند. برقکار خودرو می بایست توانایی و مهارت لازم در نصب و تعمیر سیستم های الکتریکی و الکترونیکی اصلی خودرو را داشته باشد. با توجه به پیچیده بودن سیستم های برق در خودرو این شغل نیازمند دانش و مهارت تخصصی می باشد. برای کسب این تخصص شما می توانید در دوره های آموزش برق خودرو در آموزشگاهی معتبر ثبت نام کنید. تا از این طریق بتوانید به تخصص لازم دست یافته و وارد بازار کار برق خودرو شوید.

دوره برق خودرو

برقکار خودرو علاوه بر نصب و تعمیر سیستم های الکترونیکی و الکتریکی اصلی خودرو می بایست توانایی و مهارت لازم در نصب تعمیر دیگر سیستم های الکتریکی مانند بوق، چراغ، پنجره ها، آینه، سیستم تصویری، صوتی، روشنایی، هشدار، تهویه هوا و غیره را داشته باشد. میزان درآمد برقکار خودرو متفاوت بوده و وابسته به عوامل گوناگونی نظیر سطح دانش و مهارت، میزان تبلیغات، کیفیت ارائه خدمات، میزان قیمت، میزان تعاملات و غیره می باشد.

صافکاری خودرو

از دیگر مشاغل مناسب مرتبط با خودرو که از درآمد خوبی نیز برخوردار است، شغل نقاشی و صافکاری خودرو است. برای موفقیت در این شغل می بایست مهارت و دقت بالایی در تفکیک رنگ‌ها، دید نزدیک و دقت در کار داشته باشید تا بتوانید به خوبی مشکلات رنگ و بدنه ماشین را شناسایی و رفع نمایید. این شغل نیاز به مدرک دانشگاهی نداشته و شما می توانید دوره های مربوط با این شغل را گذرانده یا برای مدتی به عنوان شاگرد در کنار یک استاد، کار کنید.

میزان درآمد این شغل تحت تاثیر عوامل گوناگونی نظیر نوع ماشین، تخصص و مهارت، تبلیغات، میزان دقت و کیفیت کار، سرعت و خوش قول بودن و غیره می باشد.

نصب ضبط و باند خودرو

شغل ضبط و باند خودرو نیز از دیگر مشاغل مربوط به خودرو است که همواره از بازار کار خوبی برخوردار است. همانطور که می دانید خودروهای تولید شده امروزی ضبطی معمولی داشته که از کیفیت صدا خوبی برخوردار نمی باشد. به همین علت بسیاری از افراد پس از خرید خودرو به دنبال تعویض و نصب ضبط و باند با کیفیت بر روی خودرو خود هستند. بنابراین می توان گفت این شغل از بازار کار خوبی برخوردار است.

برای موفقیت در این شغل نصاب ضبط و باند خودرو می بایست مهارت و تخصص لازم در نصب انواع سیستم صوتی، تنظیم حرفه ای سیستم صوتی ماشین، نصب انواع آمپلی فایر خودرو، نصب ساب باکس، نقشه سیم کشی آمپلی فایر ماشین و بسیاری از موارد دیگر داشته باشد. بهترین راه برای آن که به مهارت های لازم در این شغل دست یابید و موفق شوید این است که در دوره های آموزش نصب ضبط و باند خودرو ثبت نام کرده و با پرداخت هزینه ای اندک متخصص حرفه ای در این شغل شده و درآمدزایی کنید.

نصب دزدگیر خودرو

همانطور که می دانید امروزه قیمت خودرو روز به روز در حال افزایش است و همین امر منجر به افزایش تقاضا برای نصب دزدگیر بر روی خودرو جهت افزایش سیستم امنیتی خودرو می شود. نصب دزدگیر خودرو از جمله مشاغلی است که امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو و افزایش آمار سرقت رونق بیشتری پیدا کرده و در آینده نیز بیشتر خواهد شد.

برای موفقیت در این شغل نصاب دزدگیر می بایست مهارت لازم در سیم کشی انواع ماشین‌های سواری خارجی و داخلی، پیدا کردن سیم‌ها، روش عبور دادن سیم برای صندوق، رله برای قطع برق اتومبیل و نصب صحیح آژیر، نصب شیشه بالابر، آشنایی با انواع سنسور ها و … داشته باشد.

 

تماس جهت مشاوره