آموزش برق خودرو

آموزش برق خودرو

آموزش برق خودرو در مجتمع فنی تهران پایتخت، به دو سطح درجه ۱ و درجه ۲ تقسیم می‌شود. در دوره برق خودرو درجه ۲، مباحث مربوط به باز و بست استارت، دینام، اصول سیم کشی، عیب یابی، سیستم‌های انژکتوری، سنسورها و عملگرها و … به صورت عملی آموزش داده می‌شود. کلاس آموزش باطری سازی و برق خودرو در یک تعمیرگاه کاملاً مجهز برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند روی خودروهای امروزی به صورت عملی کار کنند. مدرس این دوره تمام مباحث را به صورت عملی روی خودروهای واقعی آموزش می‌دهد تا دانشجویان تجربه‌ی کاری واقعی بدست آورند و در آینده بتوانند خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهند.

 

آموزش حضوری
صدرصد عملی
پیش نیاز ندارد
پشتیبانی نامحدود
مبتدی تا پیشرفته
مدرک فنی حرفه ای (بین المللی)

معرفی دوره

در دوره‌ی آموزشی برق خودرو، ابتدا مفاهیم تئوری و اصول برق خودرو و باطری سازی به شیوه‌ی خلاقانه‌ای توسط اساتید ماهر و با تجربه، به شما عزیزان آموزش داده می‌شود. این دوره شامل آموزش مبانی برق خودرو و مدارات مختلف برق خودرو و باطری می‌باشد.

پس از پشت سر گذاشتن مرحله اول، وارد کارگاه عملی می‌شوید و باید همه چیزی که در دوره مقدماتی آموخته‌اید را به صورت عملی روی تابلوهای آموزشی اجرا کنید. به عنوان مثال، اگر درس‌های مربوط به نحوه عملکرد و تعمیرات مدار راهنما، فلاشر و یا بوق را یاد گرفته‌اید، باید نکات تئوری را در کارگاه عملی به‌گونه‌ای اجرا کنید که فلاشر چشمک بزند یا صدای بوق بلند شود.

3- پس از گذشتن از این مرحله، کارآموزان وارد تعمیرگاه تخصصی آموزشگاه برق خودرو مجتمع فنی تهران پایتخت می‌شوند و به صورت عملی به رفع عیب و سیم کشی روی خودرو می‌پردازند. این روش آموزشی باعث می‌شود که شما یک دوره آموزشی عالی در زمینه برق خودرو (باطری سازی) را طی کنید و به راحتی و با تسلط وارد بازار کار شوید.

 

درخواست مشاوره

تماس با ما

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

سرفصل های دوره ی آموزش برق خودرو درجه 2

سرفصل های دوره ی آموزش برق خودرو درجه 1

آموزش برق خودرو | درجه(1) ، درجه(2) | جامع

آموزش برق خودرو | جامع در مجتمع فنی تهران پایتخت

آشنایی با دوره ی آموزش برق خودرو | جامع

معرفی دوره ی آموزش برق خودرو | جامع

رضایت هنرجویان دوره ی آموزش برق خودرو | جامع

مدارک اعطا شده به دانشجویان دوره‌های آموزشی تهران پایتخت

Previous
Next

در پایان دوره ی آموزش برق خودرو | جامع شما دارای چه مهارت هایی هستید

پس از پایان دوره شما قادر به تعمیر ایرادات مختلف در برق خودرو خواهید بود. این دوره کامل و جامع توانایی کامل تعمیرات را به شما می دهد.

سوالات متداول

به طور کلی برای شرکت در این دوره پیش نیاز خاصی وجود ندارد و کارآموزان با توجه به علاقه و انطباق با موضوعات می توانند در دوره شرکت کنند.

درس برق خودرو درجه 2 بیشتر به مباحث کلی باتری سازی می پردازد در حالی که در درس برق خودرو درجه 1 نصب دوربین، ضبط و ضبط خودرو، دوربین و سنسور عقب، سنسور جانبی، تعمیرات ایزو خودرو و عیب یابی و تعمیر انژکتور آموزش داده می شود.

این میزان درآمد بستگی به توانایی و مهارت فرد و سرمایه اولیه و سایر مسائل دارد اما میزان درآمد به طور متوسط ​​بین 3 تا 5 برابر حقوق وزارت کار است.

خیر، با توجه به اینکه تدریس از مقطع ابتدایی شروع می شود و تا مرحله پیشرفته ادامه می یابد، نیازی به اخذ مدرک خاصی نیست و مقطع متوسطه کافی است.

 حضور انبوه خودرو در شهرها حاکی از آن است که بازار کار در زمینه شغل تعمیرات باتری یا برق خودرو  شاهد بازار کار بسیار پر رونقی است.

شهریه به صورت نقد و اقساط قابل پرداخت است و قیمت کل دوره داخل سایت درج شده است. برای کسب اطلاعات دقیق شرایط پرداخت با همکاران ما در تماس باشید.

دوره ها بصورت عملی و تئوری می باشد. دوره های تئوری جهت افزایش دانش کارآموز و دوره های عملی در کارگاهی که مجهز به خودروهای سواری واقعی آموزشگاه می باشد برگزار می گردد.

در صورت عدم موفقیت در آزمون های آخر فصل آموزشگاه یک دوره رایگان جهت تضمین یادگیری کامل شما برگزار می شود.

 

آموزش برق خودرو درجه 1و2

یکی از حساس ترین قسمت های مکانیک خودرو برق خودرو است که می تواند برای صاحب خودرو بسیار گران تمام شود. بنابراین، آموزش خودروهای الکتریکی می تواند تهران پایتخت به شما در صرفه جویی در هزینه و زمان کمک کند.

ممکن است تصور رایجی وجود داشته باشد که سیستم سوخت رسانی در خودروها مهمترین سیستم برای حرکت وسایل نقلیه است. اما باید به یاد داشته باشیم که الکتریسیته این سوخت را در موتور خودرو مشتعل می کند. یا برق ماشین به مغز یا کامپیوتر ماشین نیرو می دهد. خودروها با برق کار می کنند و امروزه بسیاری از گزینه ها و امکانات خودروهای لوکس برقی هستند.

تمامی این نکات ذکر شده حاکی از آن است که سیستم برق و برق خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برق کاری خودرو (صنعت باتری سازی) یکی از رشته های پرطرفدار است زیرا وجود تعداد زیاد خودرو باعث افزایش و رونق بازار برق خودرو می شود.

آموزش برق خودرو که به عنوان دوره باطری نیز معروف است، یک دوره رسمی فنی و حرفه ای آموزش برق خودرو جامع  است و به شرکت کنندگان در این دوره در پایان گواهینامه بین المللی معتبر اعطا می شود.

دوره آموزش برق خودرو در مجتمع فنی تهران پایتخت از 0 تا 100 در دو بخش مجزا برق خودرو درجه 1 و برق خودرو درجه 2  به صورت جامع برگزار می شود.

تمامی آموزش ها توسط اساتید مجرب و مجرب به صورت کاملا کاربردی و بر روی خودروهای واقعی انجام می شود.

نحوه برگزاری دوره آموزش برق خودرو

در این کلاس ها اصول تئوری برق خودرو توسط مهندسین مجرب  فنی و حرفه ای به شما دانشجویان عزیز آموزش داده می شود. مباحث دوره شامل آموزش اصول اولیه برق خودرو و مدارهای مختلف برای قطعات خودروهای برقی و باتری خودرو می باشد.

پس از گذراندن مرحله اول وارد کارگاه عملی می شوید و باید آموخته های خود را در دوره مقدماتی را بر روی ماشین پیاده کنید. به عنوان مثال، اگر نحوه کار و تعمیر نشانگر، مدار زیگزاگ یا بوق را یاد گرفته اید، باید تئوری را که در یک کارگاه عملی آموخته اید به کار ببرید تا چراغ راهنما، چراغ راهنما شروع به چشمک زدن یا بوق به صدا درآید.

آموزش های عملی در کارگاه های کاملا مجهز با تجهیزات تخصصی جهت تعمیر و تشخیص عیوب الکتریکی خودرو و کسب تجربه 100% عملی و واقعی در سیم کشی خودرو به صورت پروژه محور بر روی خودرو واقعی انجام می شود.

کارآموزان پس از گذراندن این مرحله وارد تعمیرگاه تخصصی آموزشگاه خودروهای برقی شده و عیب یابی و سیم کشی خودرو را انجام می دهند. با استفاده از این روش آموزشی، دوره آموزشی سطح بالای برق خودرو (صنعت باتری) را گذرانده اید و به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید.

کلاس ها در تهران پایتخت به صورت حضوری هست و کارآموزان در گروه های واتساپ با یکدیگر و استاد در ارتباط هستند و می توانند رفع اشکال کنند.

نحوه ثبت نام دوره آموزش برق خودرو

فراگرفتن آموزش برق خودرو مستلزم شرکت در دوره های مراکز فنی و آموزشگاه های کاملا تخصصی در شغل برق خودرو زیر نظر کارشناسان ماهر و با تجربه است. یکی از این مراکز آموزشگاه تهران پایتخت می باشد که از مجهزترین و پربارترین آموزشگاه در تمامی رشته های تخصصی خودرو می باشد.

برای اینکه بتوانید در دوره برق خودرو شرکت کنید باید به آموزشگاه تهران پایتخت مراجعه کنید.

همچنین می توانید به صورت غیر حضوری ثبت نام خود را انجام دهید .

ثبت نام در دوره آموزش برق خودرو بسیار آسان است، کافی است به سایت مجتمع فنی تهران پایتخت مراجعه فرمایید و در صفحه اصلی قسمت رشته های فنی قسمت دپارتمان خودرو را انتخاب کرده و در این صفحه دوره آموزش برق خودرو را انتخاب کنید و روی گزینه ثبت نام و افزودن به سبد خرید کلیک کنید و ثبت نام خود را نهایی کنید.

شهریه دوره آموزش برق خودرو

هنگام ثبت نام در دوره های مهارت برق خودرو، نباید صرفا بر اساس قیمت دوره تصمیم گیری کنید. درست است که قیمت فاکتور بسیار مهمی است، اما جزئیات دیگری مانند تجهیزات برقی مدرن خودرو، تجربه و سابقه استادان، موضوعات ارائه شده و تعداد نفرات در هر کدام را نیز باید در نظر گرفت.

به خاطر داشته باشید که دوره ای ممکن است مانند برخی از دوره های دولتی ارزان یا حتی رایگان باشد، اما شما نمی توانید از آموخته های خود برای ورود به بازار کار استفاده کنید.

شهریه دوره آموزش برق خودرو در آموزشگاه تهران پایتخت به صورت نقد و اقساط قابل پرداخت است. جهت کسب اطلاعات دقیق تر از مقدار و توع پرداخت شهریه کلاس آموزش برق خودرو می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

دوره آموزش برق خودرو مناسب چه کسانی است؟

کار برق خودرو (صنعت باطری سازی) یکی از رشته های پرطرفدار در دوره های فنی آموزشگاه ها است زیرا وجود تعداد زیاد خودرو باعث افزایش و رونق بازار کار شغل  برق خودرو شده است.

تقاضای زیاد کارآموزان برای یادگیری برق خودرو، مجتمع تهران پایتخت را بر آن داشت تا یک دوره آموزشی تخصصی و کاملا کاربردی در زمینه برق خودرو در مکانی مجهز برگزار کند.

دوره آموزشی برق خودرو برای تمامی علاقه مندان، مربیان، … مناسب است. در پایان دوره، متقاضی دارای یک دوره گواهینامه معتبر بین المللی خواهد بود. گواهی دوره آموزش برق خودرو برای رزومه شما بسیار مفید است و می توانید از گواهینامه های بین المللی آکادمی آموزش مهاجرت استفاده کنید و ایرانیان سراسر دنیا را استخدام کنید.

بازارکار برق خودرو چگونه است؟

زمانی که وارد یک خط کاری جدید می شویم، همه ما با عدم اطمینان در مورد اینکه آیا شغل به خوبی پرداخت می شود یا خیر، مواجه می شویم. در مورد شغل تعمیرکار خودروهای برقی باید در نظر داشت که هر روز بر تعداد افرادی که قصد خرید خودرو را دارند افزوده می شود.

همچنین تا این لحظه تعداد افرادی که از خودروهای شخصی برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می کردند زیاد بود. با توجه به این روند صعودی افزایش مصرف خودرو و دانستن اینکه هر وسیله ای به مرور زمان دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد، به این نتیجه رسیده ایم که بازار خودروهای برقی وضعیت خوبی دارد.

بازار کار در این زمینه به دلیل استفاده روزافزون از خودرو در کشور و در نتیجه نیاز به تعمیرکاران خودروهای برقی یعنی متخصصین باطری و سیم کشی خودرو در ایران به ویژه شهرهای بزرگ مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و شهرهای دیگر است.

مدرک این رشته در تهران پایتخت نیز مانند رشته مکانیک خودرو دارای ارزش بین المللی است و همین امر باعث شده تا افراد زیادی که به فکر مهاجرت هستند برای آن اقدام کنند. این افراد پس از اخذ گواهینامه فنی حرفه ای بین المللی در آموزش برق خودرو می توانند در سمت های زیر مشغول به کار شوند:

 • کارگاه های آموزشی
 • موسسات
 • نمایندگی خودروسازان
 • تعمیرگاه ها

درآمد شغل برق خودرو چقدر است؟

توجه داشته باشید که تعداد متخصصان در این زمینه بسته به نیاز بازار حداقل است. در نتیجه اگر بتوانید دوره های تخصصی فنی و حرفه ای مهندسی خودرو  در تهران پایتخت را بگذرانید، می توانید مهارت و تجربه لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنید و قطعا درآمد عالی خواهید داشت.

چنانچه بخواهید پس از گذراندن دوره آموزش برق خودرو در تعمیرگاه های خودرو به عنوان برقکار مشغول به کار شوید، حداقل حقوق کارمندان منوط به تصویب شورای عالی ماده 41 قانون بین الملل می باشد. قانون کار هر سال تعیین می شود. این مبلغ در صورت موافقت کارفرما تا دو تا سه برابر پایه وزارت کار قابل افزایش است.

اما اگر مستقل و برای خودتان کار کنید، عواملی مانند؛

 • خیابانی که تعمیرگاه (فروشگاه) در آن قرار دارد و میزان تردد در آن
 • اندازه و کوچکی مغازه (تعمیرگاه)
 • مجهز به جدیدترین تجهیزات
 • فاصله و نزدیکی به تعمیرگاه های دیگر

همچنین بودن یا نبودن تعمیرگاه شما در بازار تعمیرگاه خودرو بر درآمد شما تأثیر می گذارد. بر اساس تحقیقات زیست محیطی انجام شده ، درآمد تعمیرکاران خودرو بین 3 تا 7 برابر حداقل حقوق وزارت کار و در برخی موارد از این میزان نیز فراتر می رود.

اگر تمامی مباحث اولیه که به صورت تئوری و عملی در آموزشگاه تهران پایتخت به شما تعلیم می دهیم و راهنمایی های اساتید برای راه های ورود به بازار کار و موفقیت در آن را به کار ببندید به شما قول خواهیم داد که در این رشته به درآمد بالایی دست پیدا خواهید کرد.

مدرک پایان دوره فنی حرفه ای آموزش برق خودرو

یکی از مزایای دوره های آموزشی تهران پایتخت گواهینامه بین المللی آن است. از ویژگی های  اخذ گواهی نامه پایان دوره آموزش برق خودرو ، امکان اخذ وام خوداشتغالی است. پس از گذراندن دوره های آموزش برق خودرو ، آموزشگاه در پایان دوره به کارآموز مدرک و گواهینامه می دهد که می توانید در خارج از کشور از آن استفاده کنید. برای این کار باید گواهینامه خود را ترجمه کنید.

در واقع افرادی که مراحل تعیین شده توسط سازمان فنی و حرفه ای را گذرانده و موفق به اخذ گواهینامه برق خودرو شده اند، به دلیل بین المللی بودن این گواهی، می توانند در تمامی کشورهای عضو سازمان بین المللی کار مشغول به کار شوند زیرا این گواهینامه بین المللی رسمی است و در تمامی این کشورها معتبر است.

آیا دوره آموزش برق خودرو نیاز به پیش نیاز دارد؟

دوره آموزش برق خودرو را می توانید در آموزشگاه های معتبر فنی مانند تهران پایتخت  ببینید. این مدارس دوره هایی را برای شما ارائه می کنند که هر کدام می تواند موضوع خاصی باشد. این دوره ها مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد زیرا به جای صرف وقت و هزینه زیاد، می توانید به راحتی در این دوره ها شرکت کنید و با برق خودرو آشنا شوید.

برای شرکت در دوره آموزش برق خودرو یا باطری خودرو داشتن حداقل پایه سوم دبیرستان (پایه نهم) توصیه می شود و افراد با تحصیلات پایین در صورت داشتن توانایی، استعداد، تجربه و علاقه می توانند در این دوره شرکت کنند اما نیازی به گذراندن پیش نیاز نیست و تمامی مباحث از اول به شما آموزش داده می شود.

آموزش جامع و تخصصی برای برقکارها و صاحبان خودرو در آموزشگاه تهران پایتخت  از صفر با آموزش مباحث اولیه شروع و تا رسیدن به پیشرفته ترین مباحث زیر نظر اساتید دلسوز و  قابل اعتماد در زمینه برق و باتری خودرو ادامه خواهد داشت

آموزش برق خودرو در مجتمع فنی تهران پایتخت

سیستم برق خودرو، یکی از مهم­ترین سیستم­‌ها در یک خودرو است که از قسمت‌­های مختلفی تشکیل شده است. باتری، دینام، کوئل، دلکو، شمع، وایر شمع، مدار، فیوز، استارت، سوکت و آفتامات، برخی از مهم­ترین قطعات در این سیستم به شمار می‌­آیند. اگر هر یک از این قطعات با مشکل روبرو شوند، خودرو با اختلال‌­هایی روبه رو می­شود. خراب شدن کوئل، شمع، وایر و دیگر قطعات نیز، هر یک مشکلاتی را با خود به همراه می‌­آورند. بنابراین یکی از مهم ترین موضوعاتی که یک برقکار خودرو، پیش از ورود به بازار کار در این رشته، باید به آن آشنا بوده و تسلط کافی داشته باشد، شناخت دقیق از این قطعات، نحوه­ی کارکرد آن­ها، مشکلات آن­ها، نحوه­ی عیب­یابی، و نحوه­‌ی تعمیر و تعویض آن­ها است. دوره آموزش برق خودرو شما را تبدیل به یک متخصص میکند.

معرفی دوره آموزش برق خودرو درجه(1) و درجه(2)

شما در این دوره، با قطعات مختلف سیستم برق خودرو آشنا شده و از این طریق می­توانید انواع مشکلات برق خودرو را عیب­‌یابی، تعمیر و رفع کنید. شغل برق خودرو و باطری­سازی، از رشته­ های پرطرفدار و محبوب محسوب می­شود. این رشته زیر مجموعه­‌ی تعمیرات الکترونیک قرار می­گیرد. وجود تعداد بسیار بالای خودرو، باعث رونق بازار کار شغل برق خودرو شده است. تقاضای زیاد کارآموزان برای یادگیری این رشته، باعث شده تا مجتمع فنی تهران پایتخت، دوره­‌های مربوط برق خودرو را به صورت عملی یا کاربردی و در مکانی مجهز برای آن­ها برگزار کند.

دوره­‌ی یادگیری برق خودرو به دو صورت برق خودرو درجه دو و برق خودرو درجه یک برگزار می­شود. آموزش­های این دوره، کاملاً به صورت عملی و بر روی خودرو های واقعی انجام می­شود و کارآموزان از این طریق می­توانند از پشتیبانی مجتمع و اساتید آن به صورت نامحدود استفاده کنند. این دوره‌­ها توسط اساتید با تجربه و متخصص ارائه می­شود. بعد از پایان دوره، مدرک معتبر فنی حرفه­‌ای و همچنین مدرک بین‌­المللی به کارآموزان داده می­شود. هنرجویان میتوانند نهایتا با مهارت کافی و در دست داشتن مدرک معتبر، وارد بازار کار این رشته شوند.

دوره­ی آموزش برق خودرو در مجتمع فنی تهران پایتخت، زیر نظر سازمان فنی حرفه‌­ای کشور برگزار می­شود. سرفصل­‌های دوره­ی برق خودرو در این مجتمع، با سرفصل­‌های رشته­‌ی برق تخصصی خودروی فنی حرفه­‌ای، کاملاً منطبق بوده و صفر تا صد رشته­‌ی برق خودرو را به شما آموزش می­دهد

فرصت های شغلی پس از گذراندن دوره آموزش برق خودرو

 • بعد از اینکه موفق به اخذ مدرک خود شدید، می­توانید به عنوان نصاب صفحه کیلومتر و سیستم صوتی ماشین­‌ها، در شرکت­ های مربوطه استخدام شوید.
 • پس از اینکه مدرک خود را دریافت کردید، می­توانید در کارخانه‌­جات مختلفی، به کار مشغول شوید و دستگاه­‌ها و ماشین آلات آن­ها را تعمیر و نگهداری کنید.
 • زمانی که شما مدرک بین‌­المللی خود را ازاین مجتمع دریافت کردید، می­ توانید در کمپانی‌­های سازنده‌­ی ماشین­‌های لوکس به استخدام دربیایید که از دید ما، امروزه این فرصت شغلی، یکی از بهترین و مهم­‌ترین فرصت­های شغلی می­باشد که در برق خودرو وجود دارد.
 • راه­‌اندازی کسب و کار مستقل، به این صورت که شما می­توانید برای خود، یک مغازه­‌ی مربوط به تعمیرات برق خودروی ماشین داشته باشید که از این طریق نیز، از حقوق کاملاً بالایی برخوردار می­شوید.

مواردی که در بالا به آن­ها اشاره شد، جزء اصلی ­ترین فرصت­های شغلی در زمینه‌­ی برق خودرو است. شما پس از گذراندن دوره آموزش برق خودرو می­توانید در آن­‌ها، استخدام و یا مشغول به کار شوی

 

 

بازار کار برق خودرو در ایران

با نگاه اجمالی به جامعه‌­ی ایران و تعداد بسیار زیاد خودرو، می­توان دریافت که امروزه تقریباً هر خانواده­ای، از خودرو استفاده می­کند. این آمارها همچنین نشان می­دهند که در زمان آینده، تعداد خودروها در کشور، بیش از پیش خواهد شد.

علاوه بر این برق ماشین، یکی از مهم­ترین موضوعات مکانیک برق خودرو است که ایجاد هر گونه مشکل در آن، نیازمند عیب­ یابی و تعمیر فوری است. رفع مشکلات مربوط به برق خودرو، موضوعی کاملاً تخصصی بوده و نیاز به برخورداری از مهارت بالا در این رشته دارد؛ امری است که لزوم وجود آن، بسیار احساس می­شود. از این رو، پیچیدگی­ های رشته­ ی برق خودرو، باعث شده تا افرادی که سررشته­­ ی کافی از برق خودرو ندارند، نتوانند به تعمیر مشکلات مربوط به برق خودرو اقدام کنند و در زمان ایجاد مشکل در برق خودرو، به یک برقکار خودرو مراجعه کنند.

همه­ ی این عوامل، دست به دست هم داده است تا برقکاران خودرو، از درآمد بالایی برخوردار باشند. در نتیجه، می­توان گفت که آموزش برق خودرو، جزء رشته ­های فنی حرفه­ای پرطرفدار می­باشد که بازار کار پر رونقی داشته و می­توان آینده­ی خوبی را برای این شغل، تصور کرد.

آموزش برق خودرو | جامع در تهران

آموزش برق خودرو | جامع شعبه صادقیه

آموزش برق خودرو | جامع شعبه انقلاب

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش برق خودرو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   همین الان ثبت نام کن

تماس جهت مشاوره