آموزش مکانیک خودرو درجه 1و2

آموزش مکانیک خودرو

دوره‌های آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه مجتمع فنی تهران پایتخت به دو بخش درجه ۱ و درجه ۲ تقسیم می‌شود. در دوره مکانیک درجه ۲، ابتدا مباحث پایه مانند آشنایی با ابزار، قطعات موتور، انواع موتورها و روش تعویض صفحه کلاچ آموزش داده می‌شود. سپس وارد مباحث تعمیرات و عیب یابی موتورها و گیربکس‌های خودروهای مختلف می‌شویم. در این دوره، کارآموزان با نظارت استاد، موتورها را باز می‌کنند و عیب‌یابی و تعمیر آنها را در قالب کار عملی یاد می‌گیرند.

آموزش حضوری
پشتیبانی نامحدود
پیش نیاز ندارد
مبتدی تا پیشرفته
مدرک فنی حرفه ای (بین المللی)
داخلی - دوزبانه - فنی حرفه ای

معرفی دوره

پس از اتمام مباحث مکانیک درجه 2، وارد دوره مکانیک درجه 1 می شویم که در آن به تعمیر و عیب یابی موتورهای TU5، EF7، موتور ملی، گیربکس EF7 و گیربکس اتوماتیک 206 تیپ 4 و 6 (AL4) می پردازیم. در این دوره، شرکت کنندگان با تخصص و کامل، اصول مکانیک درجه 1 را فرا می گیرند و به طور عملی نحوه تعمیر و رفع عیب های این قطعات را فرا می گیرند. تمام مشکلات و صدماتی که به موتورها و گیربکس ها وارد می شود، به شیوه حرفه ای آموزش داده می شود. در ادامه، می توانید جزئیات کامل دوره مکانیک خودرو را بیابید.

 

سرفصل های دوره ی آموزش مکانیک خودرو درجه 2

سرفصل های دوره ی آموزش مکانیک خودرو درجه 1

درخواست مشاوره

تماس با ما

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

آموزش مکانیک خودرو | درجه(1) ، درجه(2) | جامع

آموزش مکانیک خودرو | جامع در مجتمع فنی تهران پایتخت

آشنایی با دوره ی آموزش مکانیک خودرو | جامع

رضایت آموزش مکانیک خودرو | جامع

رضایت آموزش مکانیک خودرو | جامع

رضایت هنرجویان دوره ی آموزش مکانیک خودرو

مدارک اعطا شده به دانشجویان دوره‌های آموزشی تهران پایتخت

Previous
Next

آموزش مکانیک خودرو درجه 1 و 2

در پایان دوره ی آموزش مکانیک خودرو | جامع شما دارای چه مهارت هایی هستید

پس از پایان دوره شما قادر به تعمیر ایرادات مختلف در آموزش مکانیک خودرو خواهید بود. این دوره کامل و جامع توانایی کامل تعمیرات را به شما می دهد.

سوالات متداول

برای شروع یادگیری این حرفه ابتدا باید در کلاس درجه دوم مکانیک خودرو ثبت نام کنید تا دروس پایه و مقدماتی را بیاموزید.

بله. افرادی که ساکن تهران نیستند و تمایل به ثبت نام حضوری در این دوره دارند می توانند از خوابگاه های در نظر گرفته شده برای اسکان خود در نزدیکی آموزشگاه استفاده کنند.

پس از اتمام دوره آموزش مکانیک خودرو ، آموزشگاه به کارآموزان گواهینامه ای معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای در ایران و خارج از کشور اعطا می کند.

بله، پس از اتمام دوره، دانشجویان به صورت نامحدود به صورت تلفنی یا حضوری در آموزشگاه از سوی اساتید و آموزشگاه پشتیبانی خواهند شد.

بله، از آنجایی که تمام آموزش ها به صورت عملی بر روی دستگاه های واقعی انجام می شود، اگر آن را با موفقیت به اتمام برسانید، آموزشگاه ورود شما را به بازار کار تضمین می کند.

بله. دوره آموزش مکانیک خودرو به صورت آنلاین در قالب فیلم های آموزشی با کیفیت بالا برگزار می شود و علاقه مندان به آموزش مجازی می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره و ثبت نام می توانید با شماره های درج شده در سایت آموزشگاه تهران پایتخت تماس حاصل نمایید و یا به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

 میزان درآمد در رشته های فنی بستگی به توانایی و مهارت فرد، سرمایه اولیه و موارد بی شمار دیگر دارد. اما درآمد رشته مکانیکی خودرو معمولا بالا و به طور متوسط ​​3 تا 5 برابر حقوق وزارت کار است.

آموزش مکانیک خودرو | جامع در تهران

آموزش مکانیک خودرو

مکانیک خودرو یا اتومکانیک  از بهترین مشاغلی است که افرادی که می خواهند پیشرفت کنند و به این حرفه فنی علاقه دارند انجام می دهند. با بهره مندی از دوره آموزشی تعمیر خودرو به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و درآمدزایی داشته باشید.

دوره تعمیرات خودرو یا آموزش مکانیک خودرو به دلیل استفاده روزافزون از خودرو در جامعه از محبوبیت بالایی در بین علاقه مندان برخوردار است و به همین دلیل دارای بازار کار خوب، فعال، توانمند و با تجربه می باشد و اگر افراد در این زمینه ماهر باشند می توانند درآمد خوبی داشته باشند.

در رشته مکانیک خودرو کارآموزان اصول کارکرد خودرو را فرا می گیرند و روش های تخصصی تعمیر عیوب موتور، دیفرانسیل و گیربکس را یاد می گیرند.

دوره تخصصی مکانیک خودرو توسط بهترین اساتید سازمان فنی و حرفه ای در آموزشگاه تهران پایتخت با جدیدترین تجهیزات و استفاده از رایج ترین موتورهای خودرو های پر تردد در کشور تدریس می شود.

ابتدا از مکانیک درجه 2 شروع می کنید که یک درس پایه است و شامل آشنایی با ابزار، دانش قطعات، فلزکاری و … می باشد. پس از آن کم کم وارد مباحث تعمیر و عیب یابی در درجه 1 مانند عیب یابی و تعمیر موتور و گیربکس پژو، موتور و گیربکس پراید و سایر خودروهای ایرانی و خارجی و آموزش گام به گام پیشرفته شد.

اما در آموزش مکانیک خودرو تهران پایتخت سطح دوم و اول به صورت جامع و هم زمان تدریس می شود.  کارآموزان زیر نظر استاد، موتور را به طور کامل و عملی باز کرده و تمامی ایرادات و آسیب هایی که در موتور و گیربکس مشاهده می کنند را شناسایی می کنند.

نحوه برگزاری دوره آموزش مکانیک خودرو

دوره مکانیک خودرو یک دوره جامع برای یادگیری این تخصص مهم است و در دو سطح توسط گروه تهران پایتخت تدریس می شود. فاز اول و دوم این دوره شامل موضوعات مشابه اما در سطوح مختلف می باشد. چنانچه با تعمیرات خودرو آشنایی ندارید، توصیه می شود ابتدا دوره مکانیک خودرو سطح 2 را بگذرانید و سپس در در سطح یک که حرفه ای تر است شرکت کنید.

ما  هر دو درجه را به طور جامع در یک دوره آموزش می دهیم.

 • مفاهیم پیشرفته مکانیک خودرو
 • آشنایی با اجزای پیچیده تر خودرو از جمله سیستم های تعلیق هوشمند، سیستم های قدرت موتور، ترمزهای هوشمند و سایر سیستم های پیچیده تر خودرو
 • نحوه نگهداری از خودروهای پیچیده
 • روش های پیشرفته برای تشخیص و تعمیر عیوب خودرو
 • آشنایی با تکنولوژی های جدید در زمینه مکانیک خودرو

مباحث آموزش مکانیک خودرو  درجه1 شامل موارد زیر می باشد:

 • مبانی مکانیک خودرو
 • آشنایی با قطعات خودرو شامل موتور، ترمز، گیربکس و سیستم الکتریکی خودرو
 • بررسی سیستم تعلیق، فرمان و انتقال نیرو
 • نحوه نگهداری از خودرو
 • روش‌هایی برای تشخیص و رفع مشکلات رایج خودرو

مباحث آموزش مکانیک خودرو درجه 2 تهران پایتخت شامل موارد زیر می باشد:

این دوره به صورت کاملا تخصصی و در عین حال جامع و ساده توسط اساتید حرفه ای تدریس می شود. در این دوره روی محصولات ایران خودرو و سایپا نیز کار عملی انجام می شود تا کارآموزان تجربه لازم و کامل را کسب کنند.

مسلما یکی از بزرگترین مزایایی که تهران پایتخت ارائه می دهد این است که شما می توانید روی ماشین های متحرک واقعی کار کنید زیرا ماشین های مختلف زیادی در کلاس مکانیک وجود دارد که حرکت می کنند و با ماشین هایی که در خیابان حرکت و کار می کنند ، تفاوتی ندارند.

نحوه ثبت نام دوره آموزش مکانیک خودرو

شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره آموزشی مکانیک برای درجات اول و دوم تهران پایتخت می توانند با توجه به درس هایی که آموخته اند در بازار کار فعالیت کنند. هدف و الگوی آموزشی ما در آموزشگاه  انجام آموزش عملی و یادگیری عملی بر روی موتورهای واقعی خودرو است.

بنابراین می توانید بلافاصله پس از گذراندن دوره آموزش مکانیک خودرو وارد بازار کار شوید و خود را به عنوان مکانیک توانا به اطرافیان و مشتریان معرفی کنید.

جهت ثبت نام در دوره آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه تهران پایتخت می توانید به صورت حضوری در شعب ما در صادقیه انقلاب و تهرانپارس مراجعه فرمایید و یا با ورود به بخش ثبت نام دوره در سایت تهران پایتخت ما  در قسمت دوره جامع مکانیک خودرو این دوره را به سبد خرید خود اضافه کرده و در این دوره شرکت نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام و توضیحات بیشتر درباره دوره آموزش مکانیک خودرو با همکاران ما در آموزشگاه تهران پایتخت در ارتباط باشید.

شهریه دوره آموزش مکانیک خودرو

از آنجایی که یادگیری تمامی مشاغل مرتبط با مکانیک بسیار زمان بر و پرهزینه خواهد بود، توصیه می شود یکی از شاخه های مکانیک خودرو را انتخاب کرده و تنها در دوره های آموزشی مرتبط با آن شرکت نمایید.

برای مثال می توانید با ثبت نام در رشته برق خودرو خود را برای شرکت در کلاس های تعمیر و عیب یابی ECU یا حتی تیونینگ و دیپ آماده کنید یا با شرکت در کلاس های آموزش مکانیک سطح 2 تهران پایتخت برای دوره هایی مانند تعمیر موتور خودروهای خارجی آماده شوید.

به این ترتیب علاوه بر یادگیری از صفر تا 100 در رشته مکانیک خودرو، هزینه زیادی برای تمامی دوره ها نخواهید داشت و فقط برای دوره های تخصصی که ترجیح می دهید هزینه خواهید کرد.

شهریه دوره مکانیک خودرو یا اتومکانیک در پایتخت تهران به صورت نقد و اقساط قابل پرداخت می باشد. برای اطلاع دقیق تر از میزان و پرداخت شهریه کلاس آموزش برق خودرو می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

دوره آموزش مکانیک خودرو مناسب چه کسانی است؟

 • تمامی علاقه مندان به تعمیرات خودرو که سن بالای 14 سال دارند، می توانند بدون توجه به مدارک تحصیلی در دوره آموزش مکانیک خودرو در تهران پایتخت ثبت نام کنند.
 • کسانی که الان در مشاغل مکانیکی کار می کنند ولی قصد دارند در حرفه خود ماهر شوند و آن را به طور تخصصی تر یاد بگیرند.
 • کسانی که تعمیر گیربکس معمولی را می دانند و می خواهند متخصص تعمیر گیربکس اتوماتیک شوند.
 • همه افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و یا همه کسانی که به حرفه مکانیک خودرو علاقه مند هستند و می خواهند آن را به صورت حرفه ای یاد بگیرند.
 • کسانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار در شغل مکانیکی خودرو  هستند.
 • کسانی که می خواهند دوره آموزش مکانیک خودرو را از مقدماتی تا پیشرفته یاد بگیرند.

به طور کلی دوره  آموزش مکانیک خودرو و می تواند به کسانی که عاشق تعمیرات هستند و علاقه مند به باز، بستن و تعویض قطعات، صرفه جویی در زمان و یادگیری حرفه مکانیک هستند کمک کند. و البته به افراد غیرمکانیکی کمک می کند تا از خودروهای خود مراقبت کنند.

گذراندن این دوره به شما کمک می کند در تعمیرات گران قیمت صرفه جویی کنید. علاوه بر این، زمانی که از اطلاعات مختلف در مورد وسیله نقلیه خود مطلع شوید، قبل از از کار افتادن هر قسمت از خودرو، زودتر به شما اطلاع داده می شود.

بازارکار آموزش مکانیک خودرو چگونه است؟

علاقه مندان به رشته مکانیک به دلیل رشد و توسعه روزانه فناوری مکانیک خودرو و توسعه سیستم های جدید موجود باید همیشه مهارت و اطلاعات داشته باشن و با توجه به اطلاعات موجود، خود را تغییر دهند تا در صورت بروز بودن اطلاعات، سال ها در این شغل و حرفه مشغول به کار شوند و درآمد خوبی داشته باشند.

به عنوان مثال، در پنج سال گذشته، حجم اشتغال برای این حرفه 57.4 درصد افزایش یافته است و رشد قابل توجهی در آینده پیش بینی می شود که دلیلی برای استخدام افراد ماهر و با تجربه است.

پس از اتمام  دوره آموزش مکانیک خودرو تهران پایتخت و دریافت مدرک آن می توانید در این شغل های زیر مشغول به کار شوید:

 • اگر به دنبال مهاجرت هستید می توانید برای خودروسازان خارجی و حتی داخلی کار کنید.
 • عقد قرارداد با مراکز معاینه فنی که سالانه خودروها را معاینه می کنند.
 • می توانید مغازه خود را باز کنید و به عنوان مکانیک به کار خود ادامه دهید.
 • شما می توانید به عنوان یک متخصص تعمیر در مکانیکی کار کنید.

درآمد شغل آموزش مکانیک خودرو چقدر است؟

اکثر مشاغل فنی درآمد خوبی دارند. مکانیک خودرو یکی از آنهاست. هر مکانیک خودرو با تجربه و با دانش خوب به خوبی با مشتریان برخورد می کند و کار با کیفیتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد و می تواند اعتماد آنها را جلب کند و در این شغل درآمد خوب و بالایی کسب کند.

اگر در شرکت های خودروسازی یا تعمیرگاه های کوچک و بزرگ خودرو مکانیک کار می کنید، حداقل دستمزد این کارمندان طبق مصوبه شورای عالی ماده 41 قانون کار است که به دو یا سه  برابر حقوق وزارت، اما اگر مستقل و به نفع خود کار کنید، عواملی مانند: خیابانی که تعمیرگاه شما در آن قرار دارد، حجم ترافیک آن خیابان، وسعت و کوچکی تعمیرگاه و تجهیزات آن و دوری و نزدیکی به جاهای دیگر تعمیرگاه ها، مهمترین عامل برای تعیین سطح مهارت و تجربه شما و افزایش درآمد شما هستند.

البته طبق تحقیقات انجام شده در بین کارآموزان سابق دوره آموزش مکانیک خودرو آموزشگاه تهران پایتخت که در حال حاضر شاغل هستند، مکانیک خودرو بین 3 تا 7 برابر حداقل دستمزد وزارت کار و در برخی موارد بیش از این میزان حقوق دریافت می کند.

مدرک پایان دوره فنی حرفه ای آموزش مکانیک خودرو

این دوره در این آموزشگاه در درجه 2 و سپس اول رشته مکانیک خودرو برگزار می شود و مفاهیم مکانیکی تعمیر خودروهای ایرانی و خارجی را به شما آموزش می دهد. با شرکت در این دوره، مکانیک خودرو را از ابتدا یاد خواهید گرفت.

شرکت کنندگان تهران پایتخت پس از گذراندن دوره آموزش مکانیک خودرو و آزمون های عملی و تئوری گواهینامه بین المللی فنی و حرفه ای مکانیک را دریافت می کنند که بسیار معتبر است.

با این گواهینامه می توانید برای تعمیرگاه و مکانیک خود برای مجوز تجاری اقدام کنید.

دارندگان این گواهی نیز می توانند گواهی پایان دوره خود را ترجمه کرده و در شرکت های خارج از ایران شروع به کار کنند.

جهت شرکت در دوره مکانیک تهران پایتخت، درس مکانیک خودرو سطح 2 می تواند پیش نیاز مکانیک سطح 1 می باشد. برای ثبت نام در کلاس مکانیک سطح 2 پیش نیاز خاصی لازم نیست و افراد با مدرک بالای سیکل می توانند در کلاس  شرکت کنند.

 در نظر داشته باشید که اگر مشتاق شرکت در دوره تعمیرات خودرو در آموزشگاه هستید بهتر است اطلاعاتی در مورد ماشین و قطعات آن داشته باشید.

آموزش مکانیک خودرو| جامع شعبه صادقیه

آموزش مکانیک خودرو | جامع شعبه انقلاب

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش مکانیک خودرو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   همین الان ثبت نام کن

تماس جهت مشاوره