آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تهران پایتخت

شامل دوره های آموزش تعمیرات لیزر پزشکی، آموزش تعمیرات دستگاه های جنرال، آموزش تعمیرات دستگاه های دندان پزشکی و … میباشد.

دوره شامل تجدید دوره رایگان میباشد که شما میتوانید در این دوره شرکت کنید.

دوره زیر نظر فنی حرفه ای میباشد که شما میتوانید با خیال راحت اعتماد کنید و مدرک فنی حرفه ای دریافت کنید.

 

معرفی دوره

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

مهندسی پزشکی یکی از جدیدترین رشته هایی است که وارد دنیای فناوری شده است. این رشته تأثیر بسزایی در کاربرد علوم فنی و مهندسی در کمک به پزشکان در تشخیص و درمان هر چه بهتر بیماری ها دارد. هدف اصلی دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تعلیم متخصص در زمینه تشخیص عیب یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی می باشد. مهندسی پزشکی در مراحل اولیه به تعمیر، پشتیبانی، نگهداری، اصلاح و استانداردسازی دستگاه ها سروکار دارد. در مراحل بعدی حتی شاهد طراحی و ساخت دستگاه ها نیز خواهیم بود. از جمله مشکلاتی که دولت به دلیل تحریم ها با آن مواجه است عدم حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، حساسیت و دقت تجهیزات و دستگاه های پزشکی، اتاق های عمل، رادیوگرافی، سونوگرافی، آزمایشگاه ها و بیمارستان ها است. دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تهران پایتخت می تواند این مشکل را بر طرف کند.

نحوه برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

امکان گذراندن دوره تعمیر تجهیزات پزشکی در کارگاه های مجهز تهران پایتخت زیر نظر تکنسین های تعمیر تجهیزات پزشکی وجود دارد. علاقه مندان، کارشناسان و دانشجویان رشته های مهندسی پزشکی می توانند با شرکت در دوره آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی به شغل و درآمد خوبی دست یابند. آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی تهران پایتخت شامل دو قسمت تعمیرات دستگاه های مکانیکی و بردهای پزشکی و آزمایشگاهی می باشد.
اصولا دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی شامل آموزش تعمیر برد یونیت دندانی، ، آموزش تعمیر برد تجهیزات آزمایشگاهی، تعمیر تجهیزات بیمارستانی، آموزش تعمیر دستگاه آندوسکوپی، آموزش تعمیر دستگاه الکتروشوک و تعمیرات اتوکلاو می باشد. در آموزش تعمیر برد پزشکی، کارآموزان ابتدا با اجزای تمامی مدارها آشنا می شوند. پس از آشنایی با قطعات الکترونیکی، ابزار تست و اندازه گیری را بررسی، حذف و نصب می کنیم. سپس تابلوهای تغذیه و سوئیچینگ، مدارهای الکتریکی و بردهای اینورتر را در تجهیزات پزشکی در نظر خواهیم گرفت. حداقل در کارگاه با 7 مدل مدار منبع تغذیه آشنا می شویم و سپس اقدام به عیب یابی برد می کنیم. آموزش گرایش تابلوهای تک لایه، دولایه و چند لایه از سرفصل های اصلی کلاس می باشد. از جمله درس های مهم این جلسات می توان به اندازه گیری ولتاژ برد، نقشه خوانی مدار، مسیریابی قطعات الکترونیکی SMD و بررسی مدارهای مجتمع و تراشه های کنترلی اشاره کرد. در کارگاه های آموزشی تهران پایتخت با طیف های مختلف تجهیزات پزشکی آشنا می شوید و با آنها تمرین می کنید. آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی به طور خاص برای ورود به  بازار کار برگزار می شود و کارشناسان تعمیرات تجهیزات پزشکی این دروس را آموزش می دهند.

نحوه ثبت نام دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی مهمترین مباحث در زمینه تعمیر پنل تجهیزات پزشکی در بازار کار را پوشش می دهد. اصولا این دستگاه ها به روز شده و با امکانات بالا به ایران می آیند که در صورت خرابی مکانیکی قابل تعویض و در صورت خرابی برد در هر یک از قطعات الکترونیکی قابل عیب یابی و تعمیر می باشد. تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی با توجه به قیمت این دستگاه ها بسیار مهم است. در آموزش عیب یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی، آشنایی کارآموزان با عملکرد دستگاه های جدید  آنها ضروری است. در این تمرین ها به دلیل تنوع این ابزارها، لازم است کارآموز پس از گذراندن مراحل شناسایی پلاک های پزشکی در مرکز واردات این دستگاه شروع به کار کند تا با قطعات مکانیکی دستگاه بیشتر آشنا شود. جهت ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تهران پایتخت می توانید به دو صورت حضوری در 3 شعبه شرق رسالت | مرکزی: انقلاب| غرب: صادقیه تهران و ثبت نام در دفاتر آموزشگاه و یا به صورت آنلاین در سایت ثبت نام خود را انجام دهید.

شهریه دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

کار آموزان بعد از موفقیت در دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در مراکز زیر مشغول به کار می شوند:
  • کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی
  • شرکت های تجهیزات پزشکی
  • مراکز تصویربرداری
  • بیمارستان ها، آزمایشگاه ها
بنابراین هزینه ای که در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تهران پایتخت صرف یادگیری این شغل خواهید کرد نسبت به درآمد آینده شما بسیار ناچیز است و با توجه به نوع کلاسی که انتخاب می کنیم متفاوت و به دو صورت نقد و پرداخت اقساطی قابل واریز است.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی مناسب چه کسانی است؟

هدف اصلی از برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی مجتمع آموزشی تهران پایتخت، تربیت نیروی ماهر و متخصص در زمینه آشنایی، عیب یابی و تعمیر تجهیزات پزشکی می باشد. با شرکت در این دوره می توانید به یک متخصص حرفه ای در زمینه تعمیر این دستگاه ها تبدیل شوید. دوره های آموزشی مجتمع آموزشی تهران پایتخت برگزار می شود تا کارآموز پس از اتمام دوره بلافاصله وارد بازار کار شود. مخاطبان این دوره آموزشی تعمیر تجهیزات پزشکی، دانشجویان رشته های فنی مهندسی به ویژه مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکاترونیک، و علاقه مندان به تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی و مسائل فنی، کلیه پزشکان، دندانپزشکان، متخصصان و صنایع می باشند. علاقه مندان به کار با تجهیزات پزشکی می توانند با شرکت های واردکننده این تجهیزات تماس گرفته و از راهنمایی آنها برای تعمیرات مکانیکی استفاده کنند. در آموزشگاه تهران پایتخت مشاوره بازار کار تجهیزات پزشکی برای شرکت در آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی منتظر شما هستند تا به شما در شروع کار کمک کند.

بازار کار تعمیرات تجهیزات پزشکی چگونه است؟

خیلی از  دستگاه ها و تجهیزات پزشکی در صورت خرابی قابل تعویق نیست زیرا باعث تشخیص اشتباه در دستگاه هایی مانند ام آر آی و سونوگرافی و … می شود و باید مجدد آن را وارد کنید.
علاوه بر این مسائل، برخی از بیماران نمی توانند برای تعمیر تجهیزات مدت زیادی منتظر بمانند، زیرا ممکن است بیماری خاصی داشته باشند و موضوع مرگ و میر است و به همین دلیل آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تهران پایتخت از اهمیت بالایی دارد. صنعت تجهیزات پزشکی یکی از علوم کمتر شناخته شده و مدرن است. در نتیجه قدرت مانور و فعالیت میدانی بالایی دارد. علاوه بر آن به سبب تنوع تجهیزات، تکنسین ها معمولا تخصص های مختلفی دارند و دامنه کار و فعالیت گسترده است. همچنین پزشکان و متخصصان پزشکی معمولاً با نحوه عملکرد دستگاه آشنا هستند اما اطلاعات کمی در مورد جزئیات و تعمیر آن ها دارند. به همین دلیل، حرفه آینده در تعمیر تجهیزات پزشکی مثبت ارزیابی می شود. به طور کلی بازار کار تکنسین های پزشکی نسبت به سایر رشته های مهندسی مطلوب تر است، زیرا ابزار و تجهیزات مورد استفاده در رشته پزشکی عموما از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است. به عنوان مثال اگر قیمت یک سیستم کامپیوتری معمولی را حدود 15 میلیون تومان در نظر بگیریم، قیمت تجهیزات پزشکی حدود ده برابر این قیمت است. در نتیجه مسئولان بهداشتی و روسای بیمارستان ها برای نگهداری صحیح از این دستگاه ها و ابزار ارزش قائل هستند. بسیاری از این ابزار، تجهیزات پزشکی از کشورهای دیگر به ایران وارد می شود. بنابراین داشتن دانش در این زمینه می تواند بازار کاری بسیار خوبی داشته باشد.

درآمد شغل تعمیرات تجهیزات پزشکی چقدر است؟

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تهران پایتخت به دو حوزه تعمیرات برد و تعمیرات مکانیکی تجهیزات پزشکی می پردازد که عمدتاً به تعمیر برد این تجهیزات می پردازد. تعمیر تجهیزات پزشکی این روزها یکی از پردرآمدترین زمینه های فعالیت در بازار کار است. آموزش نصب، راه اندازی و تعمیر قطعات پزشکی زمینه اصلی فعالیت متخصصان این حوزه می باشد. دانشجویان پس از گذراندن این دوره و اخذ گواهینامه های معتبر از این دانشکده می توانند در شرکت های تجهیزات پزشکی، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری، کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی مشغول به کار شوند. افراد شاغل در بخش دولتی طبق قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند. البته اکثر این تکنسین ها در مراکز خصوصی کار می کنند و یا دفاتر خدماتی خود را تأسیس می کنند که عموماً طبق معیارهای ذکر شده درآمدهای متفاوتی دارند. در مجموع می توان گفت که درآمد حاصل از تعمیر تجهیزات پزشکی با توجه به کمبود افراد متخصص در این زمینه نسبت به سایر مشاغل زیاد است. بنابراین، اگر بتوانید در تخصص خود پیشرفت کنید و خود را به عنوان یک فرد ماهر و حرفه ای به مدیران بیمارستان ها و پزشکان معرفی کنید، درآمد خوبی خواهید داشت.

مدرک پایان دوره فنی حرفه ای آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

با توجه به گسترش بازار کار در زمینه مهندسی پزشکی و استفاده از جدیدترین تجهیزات در این زمینه، نیاز به خدمات و پشتیبانی از این تجهیزات افزایش یافته است. حتی اگر هر کلینیکی بهترین تجهیزات لیزر موهای زائد و زیبایی را داشته باشد، پس از مدتی قطعاً به خدمات دوره ای یا شاید تعمیر گاه به گاه نیاز خواهد داشت که بسیاری از متخصصان نمی توانند این کار را انجام دهند. در نظر داشته باشید که ایران یکی از کشورهایی است که جراحی پلاستیک در آن طرفداران زیادی دارد و این تنها مختص تهران نیست بلکه در سراسر کشور به خصوص شهرهای بزرگ گسترش یافته است. بنابراین دوره تعمیر آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی تهران پایتخت را می توان کسب مهارت های عملی در زمینه مهندسی پزشکی دانست. در مهندسی پزشکی با ادغام علوم مهندسی، رفع نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و همچنین ساخت دستگاه های پزشکی برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها در نظر گرفته شده است. اگر می خواهید در مورد مشاغلی که پس از گذراندن این دوره ها می توانید انجام دهید بیشتر بدانید، کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید. مقررات فنی و حرفه ای کشور زیر نظر سازمان بین المللی کار می باشد و این گواهی در سراسر دنیا قابل درخواست می باشد. مدرک کارشناسی تعمیرات تجهیزات پزشکی فنی و حرفه ای نیز پس از گذراندن این  دوره از سازمان فنی و حرفه ای کل کشور اخذ می شود. این آزمون دارای دو بخش نظری و عملی می باشد. یکی از مزیت های فنی و حرفه ای تهران پایتخت امکان معرفی به مراکز معتبر جهت کار در این زمینه و پشتیبانی مادام العمر کارشناسان ما است. این مدارک جدا از تقویت رزومه، مهارت شما را ثابت می کند و اعتبار 21 ساله مجتمع فنی تهران را همراه خود خواهید داشت.

آیا دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی نیاز به پیش نیاز دارد؟

پیش نیاز شما برای ورود به رشته تعمیرات تجهیزات پزشکی این است که دانش کافی در زمینه الکترونیک و تعمیر برد داشته باشید، اگر آن را ندارید نگران نباشید. دوره ما یک دوره 0 تا 100 [مقدمه ای تا پیشرفته] است که شما می توانید با هر سطح تجربه، تخصص و دانش تحت یک شرط که علاقه مند باشید آن را با موفقیت بگذرانید. در این دوره کسانی را در نظر گرفته ایم که هیچ تجربه ای در زمینه تعمیرات تجهیزات پزشکی ندارند و تمامی موارد اولیه از جمله الکترونیک اولیه، کار با ابزار مورد نیاز برای تعمیرات و … را در این دوره آموزش می دهیم. دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در مجتمع آموزشی تهران پایتخت بصورت دوره های طولانی مدت و فشرده برگزار می گردد. در قسمت اول این دوره جامع یک دوره کامل الکترونیک برای شما ارائه شده است که ابتدا به صورت تئوری و عملی تمامی مسائل مربوط به تعمیرات الکترونیک و مهندسی معکوس در تجهیزات پزشکی را فرا می گیرید. پس از تسلط کافی به این مباحث وارد قسمت دوم دوره می شوید که آموزش تعمیر و آنالیز تمامی مدارهای دستگاه ها می باشد.

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در مجتمع فنی تهران پایتخت

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در هلدینگ آموزشی تهران پایتخت

لیست سرفصل های دوره ی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

در پایان دوره ی آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی، شما دارای چه مهارت هایی هستید

تحریم ایران و نبود پشتیبانی کارخانه جات سازنده تجهیزات پزشکی وقیمت بالای تجهیزات،بازار تعمیر تجهیزات بیار خوب است. این دوره با بررسی تعمیر قطعات اصلی الکترونیک، تست آنها، مونتاژ و دمونتاژ قطعات DIP و SMD، ولتاژگیری و … آشنا می شوید.

 

سوالات متداول

پاسخ: بله دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی از ابتدا برای تمامی افراد حتی افراد مبتدی از صفر آموزش داده می شود و احتیاجی به پیش نیاز نیست.

پاسخ: بله تجهیزات دندان پزشکی و مهندسی فک و صورت در دندان پزشکی در این دوره قرار دارد.

پاسخ: در این دوره، آموزشگاه تهران پایتخت به شرکت کنندگان می آموزد که چگونه تجهیزات پزشکی را به شیوه ای عملی تعمیر کنند. شرکت کنندگان در کلاس آموزشی تعمیر تجهیزات پزشکی در طول دوره با نحوه عملکرد تجهیزات پزشکی، روش های نگهداری و تعمیر آنها، خطاهای رایج و راه حل های آن آشنا می شوند.

پاسخ: بله دوست عزیز. ما برای تمامی دوره ها جهت راحتی دوستان شهرستانی خود امکانات رفاهی خوابگاه و اسکان در نزدیکی آموزشگاه جهت سهولت آمد و رفت به کلاس را بوجود آورده ایم.

پاسخ: با توجه به نیاز روز افزون جامعه به استفاده از تجهیزات پزشکی و کمبود مهندس پزشکی در کشور میزان درآمد و آینده شغلی این حرفه بسیار عالی است.

پاسخ: صنایع ساخت تجهیزات پزشکی و خدمات تحقیقات و دارو همچنین دانشگاهها و بیمارستان ها

پاسخ: بله کلیه دوره های ما به دو صورت نقد و اقساط پرداخت می شود.

تماس با ما

تماس با ما

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی در تهران

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی شعبه صادقیه

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی شعبه انقلاب

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   همین الان ثبت نام کن

تماس جهت مشاوره