۶ تا از بهترین شغل های پس از کرونا

همه ما به دلیل همه گیری ویروس کرونا چه از نظر روحی و چه از نظر مالی رنج های زیادی را متحمل شده ایم. کل اقتصاد در طول این دوره قفل شده و به طور کامل دچار رکود شده و تغییر کرده است و باید گفت بهبودی آن زمان بسیار طولانی خواهد بود . ویروس کرونای جدید که از شهر ووهان چین سرچشمه می گیرد، یک ویروس بسیار کشنده است که در سراسر جهان گسترش یافته و منجر به مرگ و میرهای بیشماری شده است. کووید- 19 ، بیماری ناشی از آن منجر به عفونت های شدید دستگاه تنفسی می شود . قرنطینه پس از کرونا، هزاران نفر شغل، تجارت و معیشت خود را از دست داده اند به همین دلیل مردم به دنبال گزینه های شغلی جایگزین هستند .مردم اکنون به دنبال مشاغلی هستند که آسان، نیاز به سرمایه گذاری کمتر و آینده خوبی دارند .

کدام مشاغل/کسب و کارها پس از کرونا جان سالم به در خواهند برد؟

این باور مشترک در بین همه وجود دارد که در حال حاضر پس از کرونا فقط مشاغل مربوط به مواد غذایی، تعمیرات تجهیزات الکترونیکی،کسب و کار های اینترنتی و … رونق خواهند گرفت…زیرا مواد غذایی جزو جدایی ناپذیر از زندگی ما هستند و در هر حال باید تهیه کرد و مشاغل مربوط به تعمیرات به این دلیل که کل دنیا با رکود اقتصادی مواجه شده است و مردم حاضر به خرید دستگاه
جدید با قیمت های باورنکردنی نیستند.پس به تعمیرات وسایل الکتریکی خود روی میاورند. اگر در این زمان حساس تصمیم اشتباهی بگیریم، ممکن است منجر به شکست و بدتر شدن اوضاع شود. در کنار تصمیم درست، باید یک برنامه شغلی مناسب برای زنده ماندن در این مرحله سخت وجود داشته باشد . در حالی که به دلیل کمبود شغل بسیار دشوار است، اما می توانید برخی از گزینه های خلاقانه را برای به دست آوردن شغل و استخدام در دوره پس از کرونا امتحان کنید . پس بیایید به مهم ترین سوال برسیم: بهترین دوره های حرفه ای فنی یا کسب و کارها برای انتخاب پس از همه گیری ویروس کرونا کدامند .

بهترین دوره های شغلی فنی برای عضویت پس از همه گیری ویروس کرونا

1 .دوره تعمیرات موبایل

تلفن همراه بخش مهمی از زندگی هر فرد است. امروزه هیچ کس نمی تواند زندگی بدون گوشی هوشمند را تصور کند. وابستگی آن در طول سال ها بیشتر و بیشتر می شود . هنگامی که یک تلفن معیوب می شود، هیچ کس آنطور که ضروری است تعمیر را لغو یا به تعویق نمی اندازد. بنابراین آینده صنعت تعمیرات موبایل وضعیت خوبی دارد. همچنین مشاغل زیادی در زمینه تعمیرات موبایل در مغازه ها و مراکز خدماتی مختلف وجود دارد که حقوق خوبی ارائه می دهند. تعمیر موبایل یکی از معدود مشاغلی است که یادگیری و کسب سریع آن بسیار آسان است .اگر مایل به یادگیری تعمیرات موبایل هستید، می توانید به دوره آموزشی تعمیرات موبایل موسسه تهران پایتخت در تهران بپیوندید و تنها در عرض 3 ماه به یک تکنسین حرفه ای تبدیل شوید .

2 . دوره برق

همه افراد در مواقع قطعی برق، اتصال کوتاه یا زمانی که هر یک از وسایل برقی آنها از کار می افتد به خدمات یک برقکار نیاز دارند . دوره برق یک دوره کوتاه مدت با پتانسیل درآمد خوب از دیدگاه آینده است . اکثر برقکاران در ایران این مهارت ها را بدون دانش و علم کافی و فقط با تجربیات اطرافیان اموخته اند. اما یک دوره گواهی رسمی یا دیپلم همیشه توصیه می شود .

3 . دوره لوله کشی

درآمد در لوله کشی به دلیل کمبود لوله کش در اکثر نقاط تا حد زیادی افزایش یافته است. بسیاری از افراد می توانند تعمیرات جزئی برق را خودشان انجام دهند، اما وقتی نوبت به لوله کشی می شود، فورًا با لوله کش تماس می گیرند تا نشتی خود را برطرف کنند . شما می توانید لوله کشی را با عضویت در یک موسسه یا با یادگیری عملی زیر نظر خود یک لوله کش یاد بگیرید. شغل در لوله کشی نیز گواهی آینده است زیرا ما در تمام مدت به خدمات لوله کشی نیاز خواهیم داشت .

4 . AC و دوره اسپیلت

تعمیرات AC و یخچال درآمد خوبی دارد. مردم به طور مکرر به این خدمات نیاز ندارند، اما در مواقعی که نیاز دارند، باید مبلغ خوبی را صرف کنند تا این دستگاه ها دوباره کار کنند . دستگاه های تهویه و کولرهای گازی هر دو مرتبط هستند، بنابراین اکثر تکنسین ها می توانند هر دو این لوازم را تعمیر کنند، اما همچنان ترجیح می دهند یکی از این دو را انتخاب کنند. تهویه مطبوع )گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع نیز یک شغل مرتبط با چشم انداز آینده روشن است . موسسات فنی زیادی وجود دارند که این دوره را ارائه می دهند. میتوانید به یک مؤسسه خوب ملحق شوید که آموزشهای عملی گستردهای را برای یادگیری مهارتهای مورد نیاز ارائه میدهد .

5 . دوره های آموزشی تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی نیز حرفه بسیار خوبی است. با گران شدن ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، مردم ترجیح می دهند به جای تعویض آن ها را تعمیر کنند. از آنجایی که این لوازم الکتریکی در طول سال ها ظریف تر شده اند، پس از 1 تا 2 سال استفاده نیاز به تعمیرات مکرر دارند.یک دوره چند ماهه تعمیر ماشین لباسشویی به همراه یک سال تجربه شما را به یک تکنسین خوب برای انجام انواع تعمیرات در این عرصه تبدیل می کند .

6 . تعمیرات ماشین دوچرخه و …

با توجه به نیاز مردم به خدمات تعمیر 2 چرخ و 4 چرخ، تقاضا و دامنه آن در طول سال ها افزایش یافته است. خودروهای 2 چرخ مانند موتور سیکلت و 4 چرخ مانند خودرو و کامیون نیاز به تعمیرات مکرر دارند و از این رو مکانیک های این رشته می توانند شغل خوبی ایجاد کنند. مکانیک ها می توانند گاراژ خود را راه اندازی کنند یا در مراکز خدمات مجاز کار کنند . اینها برخی از بهترین دوره های فنی کوتاه مدت برای دانش آموزانی هستند که به دنبال گزینه های شغلی سریع هستند . خوراکی های کلیدی یک دوره باید آسان، آینده نگر و منجر به اشتغال شود. در عین حال باید با توانایی ها و شخصیت ما همخوانی داشته باشد. لطفاً اگر در مورد دوره ها و گزینه های فنی خوب دیگری می دانید در نظرات زیر به من اطلاع دهید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس جهت مشاوره