آنچه در این پست میخوانید

تا به حال برای شما، این سؤال پیش آمده که درآمد تعمیرات پکیج چقدر است؟ يکي از پربازده‌ترين مشاغل موجود در کشور را مي‌توان شغل‌هاي تعميراتي و تأسيساتي بيان کرد. اين مشاغل با کمترين سرمايه‌ی اوليه، بهترين و بيشترين بازدهي را دارند. در اين میان، تعميرات پکيج، بسيار مورد توجه و نياز مي‌باشند. آموزش تعميرات پکيج، يکي از دوره‌هاي آموزشي به شمار مي‌رود که مورد علاقه‌ی بسياري از افراد مي‌باشد. در بين شغل‌هاي تعميراتي، دوره‌ی تعميرات پکيج، از محبوبیت خوبی برخوردار است. دلايل اين محبوبيت را با بررسي اين شغل و ويژگي‌هاي آن، بیشتر نشان خواهیم داد. برای این منظور، به معرفي این دوره‌ی آموزشی پرداخته و جزئيات بيشتري در این خصوص، ارائه خواهیم داد. اگر به کسب اطلاعاتی در این حوزه علاقمند هستند، با بلاگ مجتمع فنی تهران پایتخت همراه باشید.

در این مقاله می خوانید:

آموزش تعمیرات پکیج دیواری

دوره‌ی آموزش تعميرات پکيج، از جمله پرطرفدار‌ترين دوره‌هاي موجود براي تعميرات لوازم خانگي مي‌باشد. امروزه بسياري از خانه‌ها، براي راحتي بيشتر و اشغال فضاي کمتر ساختمان‌ها، از پکيج‌هاي مختلفي استفاده مي‌کنند. اين فراواني مي‌تواند مشاغلي همچون تعميرات، پکيج نصب و راه‌اندازي آن‌ها را رونق بخشيده و نياز به آن‌ها را تا حد زيادي، بالا برده است. پکيج‌ها به دليل مشکلات متعدد، از استفاده‌ی نادرست تا موارد کوچک و بزرگ ديگر، نيازمند تعميرات و سرويس‌هاي دوره‌اي زيادي هستند. تمام اين موارد نشان از نياز مبرم به تعميرکاران حرفه‌اي در این حوزه را نشان مي‌دهد. همچنین از طرف ديگر، درآمد بسيار خوب اين مشاغل، باعث شده تا مورد علاقه‌ی بسياري از افراد قرار گیرد. مي‌توانيد علاوه بر تعمير پکيج‌ها، آموزش نصب و راه‌اندازي اين دستگاه‌ها را نیز ياد بگیرید. میزان درآمد تعمیرات پکیج و دستمزد دریافتی شما، کاملاً بستگی به مهارت و تجربه‌ی شما در انجام این کار دارد.

آموزشگاه های برگزار کننده‌ی دوره‌ی آموزش تعمیرات پکیج

به دلیل بالا بودن درآمد تعمیرات پکیج، آموزشگاه‌هاي متعددي مشغول برگزاری دوره‌ی آموزش تعمیرات پکیج مي‌باشند، اما همه‌ی اين آموزشگاه‌ها نمي‌توانند با کيفيت بالا اين دوره‌ها را به افراد ارائه کنند. يک آموزشگاه خوب باید داراي ويژگي‌هاي خاص خصوصا داشتن سر فصل‌هاي آموزشی مشخص و مدوّن باشد. از ديگر ويژگي‌هاي مثبت، مي‌توانيم به بهره‌گیری از اساتید و مدرسان حرفه‌اي برای هر نوع دوره‌ی آموزشی، اشاره کنيم. در آموزش تعميرات پکيج، يکي از مهم‌ترين نکات مورد توجه، اساتید این دوره‌ها مي‌باشند. هرچه تسلط استاد بر موضوع، بيشتر بوده و فن بيان بهتري را داشته باشد، کارآموزان راحت‌تر مي‌توانند از مطالب آموزشی، بهره ببرند.  مجتمع فنی تهران پایتخت با 21 سال سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی برگزاری دوره­‌های آموزش مهارت­های فنی پول‌ساز، دوره‌ی آموزش تعمیرات پکیج را در فهرست پرطرفدار‌ترین دوره­های خود دارد که می‌تواند شما را در مسیر، همراهی کند.

درآمد تعمیرات پکیج و آبگرمکن در همه فصل های گرم و سرد مناسب است اما در فصل های سرد مشتریان بیشتری خواهدی داشت. بهتر است این مهارت را همزمان با یادگیری دوره آموزش تعمیر و نصب کولر گازی یاد بگیرید تا همیشه سرتان شلوغ باشد😉

مشکلاتی که تعمیرکاران پکیج باید آن‌ها را برطرف کنند

براي افراد علاقه مند يادگيري کاري بسيار ساده خواهد بود و بعد از مدتي مي‌توانند به تسلط کامل براي عيب‌يابي و رفع مشکل پکيج‌ها برسید. يک تعميرکار حرفه‌اي بايد بتواند مشکلات متعددي همچون خرابي در برد، افت فشار پکيج، خرابي در مخزن انبساط، روشن نشدن مشعل، سرد و گرم شدن آب در پکيج، از کار افتادن پمپ، تغيير رنگ شعله و غیره را به راحتي عیب‌یابی و تعمير کند. در يک دوره‌ی آموزشي جامع بايد به صورت تئوري و عملي، تمامي مشکلات، مورد بررسي قرار گرفته و هريک از کارآموزان بتوانند به راحتي آچار دست گرفته و تعميرات را انجام دهند. شاید بالا بودن درآمد تعمیرات پکیج، شما را وسوسه کند؛ اما خوب است بدانید که این شغل علاوه بر مزایای فراوان، معایبی را نیز دارد.

دوره‌ی آموزش تعمیرات پکیج مناسب چه کسانی است؟

اين دوره‌ها براي تمامي افراد علاقه مند مناسب مي‌باشد:

☑تمامي افرادي که از قبل در اين مشاغل فعاليت داشته و قصد گسترش کار خود را دارند

☑افراد علاقه مند به مشاغل تأسيساتي

☑کسانی که که علاقه به شغل مستقل دارند

☑متقاضیان کارهاي پاره وقت و نيمه وقت و کسانی که دنبال شغل دوم مي‌باشند

☑افرادي که علاقه مند به مشاغل با درآمد مناسب مي‌باشند

☑صاحبين مغازه‌هاي پکيج فروشي و لوازم جانبي پکيج‌ها

درآمد شغل تعمیرات پکیج و تعمیرکاران پکیج

درآمد تعميرات پکيج با توجه به فعاليت و ساعات کاري شما درآمد‌هاي متفاوتي را به دنبال خواهد داشت و در نتیجه می‌توانید‌ به آن به عنوان شغل اصلي و يا يک شغل دوم پر درآمد نگاه کنيد. يکي از بهترين ويژگي‌هاي اين نوع از مشاغل اين است که شما نياز به سرمايه‌ی اوليه‌ی بالايي نداريد و از این طریق مي‌توانيد با کمترين هزينه، بيشترين بازدهي را داشته باشيد. مبلغي بين 10 تا 20 ميليون در ماه، به طور متوسط براي درآمد افراد مشغول به این شغل پيشبيني مي‌شود. بر خلاف بسياري از شغل‌هاي تأسيساتي که ممکن است فصلي باشند، اگر این دوره را همراه با تعمیرات کولر(گازی و آبی) یاد بگیرید، هیچ‌گاه بیکار نخواهید ماند چون اين نوع از مشاغل در تمام طول سال مورد نیاز خواهند بود.

وسایل مورد نیاز برای شروع و راه اندازی شغل تعمیرات پکیج

آموزش تعميرات پکيج به شما ثابت خواهد کرد که بجز مهارت خودتان، نياز چندانی به وسايل و تجهیزات نخواهيد داشت و با هزينه‌ی اندکی مي‌توانيد ابزار و وسايل مورد نياز خود را تهيه کنيد. به عنوان گزینه‌ی دیگر نیز مي‌توانيد به صورت مشارکتي با سایر افراد کار کرده و از وسایل و تجهیزات یکدیگر به صورت اشتراکی استفاده کنيد و مزد کار خود را دريافت کنید. درآمد تعمیرات پکیج به قدری کافی هست که به واسطه‌ی آن دغدغه‌ی مالی زیادی را نخواهید داشت.

نتیجه گیری

درآمد تعمیرات پکیج،بازه ی بین 10 تا 20 میلیون را در بر میگیرد و میتوانید به عنوان شغل دوم یا شغل اصلی خود به آن نگاه کنید. اما حتما همراه با آن تعمیرات کولر گازی را نیز آموزش ببینید تا بتوانید در فصول سرما و گرما مشتریان دائمی داشته باشیدشاید به این دوره ها علاقه‌مند باشید

تماس جهت مشاوره