آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

دوره تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی :تصویر برداری پزشکی یا همان رادیولوژی ، مجموعه ای از آزمایشات مختلف از طریق تجهیزات و دستگاه های تصویر برداری می باشد که امکان معاینه و بررسی درون بدن افراد را برای پزشکان و متخصصان امکان می سازد. تکنیک تصویر برداری پزشکی یا رادیولوژی ، با ارائه نمایش های بصری دقیق از ساختار های داخلی بدن افراد ، پزشکان متخصص و افراد مراقبت بهداشتی را قادر می سازد تا برای تشخیص و درمان اقدام کنند.

معرفی دوره

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

تصویربرداری پزشکی (به انگلیسی: Medical imaging) تکنیک و فرایند مورد استفاده برای ساختن تصاویری از بدن انسان (یا بخش‌ها و عملکردهای آن) برای اهداف کلینیکی (روش‌های پزشکی که در جستجوی شناخت، درمان و بررسی بیماری‌ها هستند. ) یا علوم پزشکی (شامل مطالعات آناتومیک و فیزیولوژیک) است.

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

تصویربرداری پزشکی، تداخلیست از چند شاخهٔ علوم همانند فیزیک پزشکی، مهندسی پزشکی، زیست‌شناسی، و اپتیک. انواع مختلف تصویربرداری پزشکی رادیوگرافی در تشخیص انواع شکستگی، در رفتگی، انواع تنگی و زخمها در اندامهای گوارشی، پارگی اندامها، بیماریهای مفصلی و غیره از این نوع تصویربرداری استفاده می‌شود. سی‌تی اسکن موارد اورژانس بیماریهای مغزی مثل این ایست و شوک و خونریزی‌ها به سرعت قابل مشاهده‌اند. همچنین ستون فقرات، قفسه سینه و شکم اعمال این نوع تصویربرداری ضروری است. سونوگرافی جهت بررسی انواع بیماریهای مربوط به سیستم انواع بیماریهای مربوط به سیستم صفراوی، ادراری، عروق، قلب و زنان باردار و بچه‌ها از سونوگرافی استفاده می‌شود. ام آر آی (MRI) این نوع تصویربرداری ساختمانهای خیلی ریز را به سرعت نمایان می‌کند و حد بین بافتهای مجاور را به خوبی نمایان می‌سازد. ماهیچه‌ها، عروق، تاندونها و رباطها را نیز به خوبی نمایان می‌کند. انواع وسایل تصویربرداری پزشکی دستگاههای رادیولوژی ساده در این دستگاه‌ها بوسیله تولید اشعه ایکس در یک تیوپ و بکاربردن یک سری تکنیکها و شرایط لازم و عبور اشعه از بدن بیمار و برخورد آن با فیلم و سپس ثبت تصویر بوسیله دستگاههای ظهور و ثبوت از اعضای مختلف بدن تصویر برداری می‌شود.

دوره تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

تصویر برداری پزشکی یا همان رادیولوژی ، مجموعه ای از آزمایشات مختلف از طریق تجهیزات و دستگاه های تصویر برداری می باشد که امکان معاینه و بررسی درون بدن افراد را برای پزشکان و متخصصان امکان می سازد. تکنیک تصویر برداری پزشکی یا رادیولوژی ، با ارائه نمایش های بصری دقیق از ساختار های داخلی بدن افراد ، پزشکان متخصص و افراد مراقبت بهداشتی را قادر می سازد تا برای تشخیص و درمان اقدام کنند.

تصویر برداری پزشکی در تشخیص ، درمان و بهبودی بیماران تاثیر بسزایی دارد . چرا که از طریق عکس برداری و بررسی بیماری و مشکلات گوناگون همانند شکستگی ، ترک خوردگی و… ، امکان درمان آنها ممکن می شود.

 روش های مختلفی در آزمایشات تصویر برداری وجود دارد؛ همانند :

  • اشعه ایکس
  • ام آر ای
  • سونوگرافی
  • سی تی اسکن
  • اسکن PET

علم رادیولوژی برای تشخیص بیماری های مختلف بسیار حیاتی و ضروری می باشد . بیماری سرطان،  یکی از بیماری هایی است که علم رادیولوژی در تشخیص و روند درمان و بهبود شخص مبتلا به آن، بسیار مؤثر است. در واقع بدون تشخیص ، درمانی وجود ندارد و بدون درمان ، امکان بهبود یافتن فرد وجود ندارد و جان اشخاص به خطر میفتد.

تصویر برداری پزشکی به عنوان ابزاری ارزشمند در دستیابی به تشخیص دقیق و راهبرد های درمانی مؤثر با تسهیل تشخیص زود هنگام، هدایت مداخلات و ارائه اطلاعات دقیق در مورد ساختار و بافت های داخلی بدن عمل می کند و نقش آن فراتر از تجسم صرف است ؛ زیرا به متخصصان پزشکی این امکان را می دهد تا بر اساس بینش جامع در مورد شرایط و مشکلات بیماران تصمیمات آگاهانه و درست بگیرند.

تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی ، یک رشته حرفه ای فنی میباشد که نیاز به دقت بالا ، ریزبینی و مهارت بالایی دارد .

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی ، یک آموزش تخصصی و فنی مهندسی دقیق است که از طریق کلاس های تئوری و عملی به دانشجویان فنی و علاقه مندان آموزش داده خواهد شد .

•معرفی دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی ،آموزش تعمیر حرفه ای تجهیزات تصویر برداری پزشکی،  از صفر تا صد همراه با تمرین تعمیر تجهیزات ، به کارآموزان و دانشجویان ارائه خواهد شد که کارآموزان پس از گذراندن این دوره آموزش تعمیرات ، قادر خواهند بود دستگاه های عکس برداری و تجهیزات تصویر برداری پزشکی را به راحتی تعمیر کنند. 

در این دوره آموزش تعمیرات ، نکات و عناوین مختلف تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی از قبیل آموزش تعمیرات و عیب یابی دستگاه رادیولوژی ، آموزش تعمیرات و روش نگهداری التراسوند ، آموزش تعمیرات و روش نگهداری گرافی ، آموزش تعمیرات و عیب یابی دستگاه فلوروسکوپی ، آموزش تعمیرات و روش نگهداری دستگاه فک و دندان ، آموزش تعمیرات و روش نگهداری اسکوپی ، آموزش تعمیر دستگاه سی تی اسکن  و دستگاه ای آر ای و….  به کارآموزان و دانشجویان تدریس خواهد شد و کارآموزان پس از گذراندن این دوره آموزش تعمیرات ، قادر خواهند بود با کسب مدرک معتبر در این زمینه فعالیت و درآمد زایی کنند.

•  نحوه برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

پس از تکمیل فرایند ثبت نام در این دوره ، می توانید با کارشناسان ارتباط برقرار کنید و از زمان کلاس ها اطلاع پیدا کنید.

این دوره آموزشی،  در قالب کلاس های تئوری و عملی،  برای کارآموزان برگزار خواهد شد و نکات کلیدی فنی و اطلاعات مهم به دانشجویان آموزش داده خواهد شد.

در کلاس های تئوری به بیان نکات ، مطالب پرداخته می شود و کارآموزان به صورت بصری ، تمامی مراحل تعمیر تجهیزات تصویر برداری پزشکی را خواهند آموخت. 

کلاس های عملی ، امکان تجربه و پیاده کردن مطالب آموخته شده روی یک دستگاه ملموس ، و امکان آزمون توانایی ها و مهارت های فرد است. 

در مجموع کلاس های تئوری و عملی ، کارآموزان تمامی نکات و مطالب مربوط به تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی را خواهند آموخت و توانایی تعمیر تجهیزات را خواهند داشت.البته ؛ ذکر این نکته برای علاقه مندان حائز اهمیت است که ، هر آموزشگاهی بسته به مدت زمان هر جلسه و مطالب تدریس شده ، مدت دوره آموزشی متفاوتی خواهد داشت و اغلب شما طی دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی حدودا سه ماهه ، مهارت های لازم را کسب خواهید کرد.

•نحوه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

کاربران علاقه مند می توانند از طریق جستجو در اینترنت و مطالعه سایت های آموزشگاه های مختلف ؛ مؤسسه آموزشی تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی مد نظر خود را یافته و از طریق صفحه یا وب‌سایت آموزشگاه  و یا مراجعه حضوری به یکی از شعب آموزشگاه،  برای ثبت نام در این دوره اقدام کنند.

کاربران می توانند از طریق شماره تماس  و واتساپ آموزشگاه،  با کارشناسان در ارتباط باشند و در صورت داشتن سوال و نیاز به راهنمایی همچنین برای اطلاع از شرایط آموزشگاه و …، از آنان کمک بگیرند.

کاربران می توانند از طریق پنل کاربری خود در وب‌سایت آموزشگاه،  یا از طریق اعلام کارشناسان،  از زمان برگزاری کلاس ها و سایر اطلاعات لازم مطلع شوند.

•شهریه دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

آموختن علم فنی تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی ، از طریق دوره آموزش،  چندان هزینه سنگینی برای کارآموزان و دانشجویان نخواهد داشت و علاقه مندان می توانند با شرکت در این دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی ، تماما نکات و مطالب مهم این حرفه را بیاموزند .

شهریه و شرایط پرداخت شهریه ، بصورت نقدی یا قسطی ، با توجه به شرایط ، اساتید ، مکان آموزشگاه،  مدت زمان دوره و … برای کارآموزان متفاوت خواهد بود ، اما به طور کلی هزینه شهریه این دوره آموزشی تعمیراتی ، مبلغ چندانی نیست و قابل تصور است . اغلب این شهریه ، در آموزشگاه های مختلف از 500000تومان آغاز می شود و تا رِنج 3000000ادامه دارد. البته همانطور که ذکر شد ، با توجه به شرایط آموزشگاه ها این مبلغ شهریه ، متفاوت خواهد بود. اما برای فعالیت در این حرفه و اشتغال در بازار کار این رشته ، کاربران نیازمند سرمایه قوی خواهند بود و این حرفه همانند برخی حرفه های دیگر فقط با یک میز یا سرمایه اندک ، امکان پذیر نمی باشد.  همانگونه که تجهیزات تصویر برداری پزشکی ، غالباً گران می‌باشند، و هم از حیث حیاتی و حساس بودن این تجهیزات ؛  برای تعمیر و مرمّت این تجهیزات ، نیازمند ابزار و لوازم استاندارد می باشیم.

•دوره آموزش تعمیرات تجهیزات عکس برداری پزشکی مناسب چه کسانی میباشد ؟

دانشجویان رشته های فنی و حرفه ای ، افراد با مهارت و توانایی های بالا یا متوسط تعمیرکاری و فنی  در یادگیری حرفه تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی،  افراد موفق تری هستند . لیکن ، در دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات تصویربرداری پزشکی ، تمام مطالب و نکات مربوطه ، صفر تا صد تدریس می شود و تمامی علاقه مندان می توانند با ثبت و نام و شرکت در این دوره های آموزشی ، مهارت های این حرفه را یاد بگیرند ودر نهایت در این زمینه مشغول به کار شوند.

•بازار کار دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

رشته های فنی و حرفه ای و تعمیرات ، همواره تعداد بسیار زیادی علاقه مند داشته است .

از سوی دیگر به دلیل درآمد بالا و بازار کار مناسب ، همواره تقاضا برای رشته های فنی و حرفه ای و تعمیرات مورد توجه افراد زیادی بوده است .

از این رو می توان گفت که اساتید فنی و حرفه ای و دوره های آموزش تعمیراتی از قبیل دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی، همواره خواهان زیادی داشته و به جهت تخصصی ، حرفه ای بودن این رشته،  درآمد بالایی برای اساتید مدرس و آموزشگاه های فنی و حرفه ای وجود دارد .

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی از این حیث که همواره در بیمارستان ها ، مراکز درمانی و مراکز تصویر برداری و رادیولوژی نیاز به متخصصان تعمیرکار برای تجهیزات نیازمندیم ، شغل کاملا جذاب و پولسازی دارند. و می توان گفت هر زمانی افراد زیادی خواهان دیدن این آموزش های تخصصی تعمیراتی هستند

•درآمد شغل تعمیرکار تجهیزات تصویر برداری پزشکی چقدر است ؟

کسب درآمد از تعمیر تجهیزات تصویر برداری پزشکی، یک فرصت شغلی بسیار عالی است که با بالا بردن اطلاعات و تجربه‌تان در مورد این شغل و این حوزۀ کاری، می‌توانید به راحتی  حتی به درآمد‌های میلیاردی دست پیدا کنید‌.

شما در هر زمان که به بیمارستان‌ها یا مراکز پزشکی مراجعه کنید، با صداهای آلارم‌ها و بوق‌های هشدار لحظه‌ای، صدای زنگ خبر، صدای نمایش علائم حیاتی بیمار بر روی مانیتور و … مواجه خواهید شد که این صداها، صدای تمام دستگاه‌ها و تجهیزات تصویر برداری ای است که در آن محیط بیمارستان یا اتاق مراقبت‌های ویژه و دیگر بخش‌ها در حال کارکردن هستند.

حتی گاهی اوقات این تجهیزات تصویر برداری در تشخیص قسمت‌های آسیب‌دیده بدن مثل شکستگی‌ها یا جراحات یا در تشخیص بیماری‌هایی همچون سرطان‌ها و تومورها به پزشکان کمک شایانی می‌کنند.

همچنین با استفادۀ صحیح این ابزارها می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد، اما زمانی که این تجهیزات دچار مشکل شوند یا به طور کامل از کار بیافتند، تنها یک تعمیرکار یا درست‌تر بگوییم، یک تکنسین تجهیزات تصویر برداری پزشکی، می‌تواند تمامی ایرادات آن‌ها را رفع کند.

به طور خلاصه از وظایف یک تکنسین تجهیزات تصویر برداری پزشکی، می‌توان به تعمیر، نصب، راه‌اندازی و نگهداری دستگاه‌های پزشکی اشاره کرد؛ بنابراین واضح است افرادی که این شغل را انتخاب می‌کنند، بایستی دارای اطلاعات کاملی در مورد قطعات دستگاه‌ها و جزئیات و نحوه کارکرد آن‌ها داشته باشند.

بازار کار تکنسین‌های پزشکی در مقایسه با سایر رشته‌های مهندسی دیگر، مطلوب‌تر است، چون وسایل و تجهیزاتی که در حیطه پزشکی ، از قبیل تصویر برداری پزشکی استفاده می‌شوند، عموماً ارزش اقتصادی بالایی دارند؛ برای مثال اگر قیمت یک سیستم کامپیوتر عادی حدود ۱۵ میلیون تومان در نظر بگیریم، قیمت تجهیزات تصویر برداری پزشکی چیزی حدود ده برابر آن‌ها قیمت دارند؛ در نتیجه، مسئولان بهداشت و رؤسای بیمارستان‌ها ارزش زیادی برای حفظ و نگهداری صحیح این وسایل و ابزار قائل‌اند. بسیاری از این ابزار، تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی از کشورهای دیگر به ایران وارد می‌شوند.

در نتیجه ، کاملا مورد انتظار و طبیعی است که صاحبان این شغل،  از درآمد بالایی برخوردار باشند،  زیرا به سبب تخصصی و حیاتی بودن حرفه خود ، همچنین به دلیل کران قیمت بودن تجهیزاتی که با آنها سر و کار دارند ، از دستمزد و درآمد بالا وقابل توجهی نیز برخوردارند.

•مدرک پایان دوره آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

در پایان کلاس ها و اتمام دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی،  کارآموزان دانشجویان این حرفه می توانند از آموزشگاه مربوطه مدرک معتبر قابل ترجمه فنی و حرفه‌ای خود را اخد کرده و در بازار کسب و کار مربوطه ، اشتغال نمایند.

این مدرک به کارآموزان این امکان را می دهد تا بتوانند وارد مراکز رادیولوژی و عکس برداری و بیمارستانها شده و در تیم تعمیرات تجهیزات عکس برداری پزشکی یا به عنوان تعمیر کار تجهیزات در مراکز مشغول شوند و کمک بزرگی برای حرفه پزشکی و بهبود بیماران مختلف باشند. مدرک معتبر فنی حرفه ای و قابل ترجمه ، به شما این امکان را می دهد تا  به طور حرفه ای فعالیت خود را اغاز کنید .

•آیا آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی نیاز به پیش نیاز دارد؟

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی ، یک حرفه کاملا تخصصی و فنی و نیاز به مهارت بالایی است .

بنابراین ، افراد علاقه مند به این رشته ، باید حداقل ، اطلاعات یا مدرک پایه ای از فنی ک حرفه ای و الکترونیک داشته باشند تا مطالب بعدی برایشان قابل فهم تر باشد . به عبارت دیگر،  دانشجوی فنی و حرفه ای یا فردی که حداقلی از الکترونیک را آموخته یا حداقل مدرک دیپلم یا مدرک معادل فنی و حرفه ای را دارد ، برای این دوره مناسب تر از دیگران میباشد . اما این دوره های آموزشی،  اغلب این مزایا را برای کارآموزان خود دارند که  افراد بدون اطلاعات قبلی و آشنایی با این حرفه ، می توانند تمامی نکات از صفر تا صد این حرفه را بیاموزند و نگران نباشند.

• بازار کار تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

ورود به بازار کار تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی، می تواند یکی از پرسودترین کارها و مشاغل نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا باشد. اصولا مشاغلی که با سلامت و جان انسان ها در ارتباط است، بازار کار خوبی در تمام دنیا دارد. دانشجویان و فارغ التحصیلانی که به تازگی جذب این بازار می شوند، کم کم می فهمند که این بازار بسیار وسیع بوده و جای کار دارد .

رشته ی مهندسی پزشکی، یکی از رشته های نوپا در دنیا می باشد که عمر زیادی از آن نمی گذرد. بازار کار مهندسی پزشکی نیز بازاری وسیع و پر سودی است که این روزها حسابی داغ است. یک بیمارستان یا مرکز درمانی را تصور کنید که چندین کامپیوتر دارد. هر کدام از این سیستم ها به طور معمول و تقریبی، ۳ الی ۴ میلیون تومان ارزش دارند و برای تعمیرات دوره ای آن ها، باید هزینه ای معادل ۱ دهم این مبلغ، پرداخت شود. اما همین بیمارستان دارای تجهیزات و دستگاه های پزشکی نظیر دستگاه ام آرا آی، سیتی اسکن، ونتیلاتور و خیلی چیزهای دیگر است که ارزش آن ها گاهی به چند صد میلیون تومان می رسد. تعمیر و سرویس دوره ای این تجهیزات بسیار گران می باشد.

بنابراین یک تعمیر کار تجهیزات تصویر برداری پزشکی،  حتی از تعمیر کار تجهیزات پزشکی نیز دراند بالا تری دارد و اغلب  درآمدی  بالغ بر چند صد میلیون تومان دارند.

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی در مجتمع فنی تهران پایتخت

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی
در هلدینگ آموزشی تهران پایتخت

لیست سرفصل های دوره ی آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی

در پایان دوره ی آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی، شما دارای چه مهارت هایی هستید

تحریم ایران و نبود پشتیبانی کارخانه جات سازنده  تجهیزات تصویر برداری پزشکی
 وقیمت بالای تجهیزات،بازار تعمیر تجهیزات بیار خوب است. این دوره با بررسی تعمیر قطعات اصلی الکترونیک، تست آنها، مونتاژ و دمونتاژ قطعات DIP و SMD، ولتاژگیری و … آشنا می شوید.

 

تماس با ما

تماس با ما

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی در تهران

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی شعبه صادقیه

آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی شعبه انقلاب

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تعمیرات تجهیزات تصویر برداری پزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   همین الان ثبت نام کن

تماس جهت مشاوره