آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی مجموعه ای از ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشجویان علوم پایه و دانشمندان علوم آزمایشگاهی است. تجهیزات آزمایشگاهی باید از تامین کنندگان قابل اعتماد خریداری شود تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شود. بدیهی است که با توجه به نوع آزمایش تجهیزات آزمایشگاهی متفاوت است.

معرفی دوره

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی مجموعه ای از ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشجویان علوم پایه و دانشمندان علوم آزمایشگاهی است. تجهیزات آزمایشگاهی باید از تامین کنندگان قابل اعتماد خریداری شود تا از کیفیت آن اطمینان حاصل شود. بدیهی است که با توجه به نوع آزمایش تجهیزات آزمایشگاهی متفاوت است.

داربست یا سکوهای آزمایشگاهی، انواع میز و صندلی، کابینت، انواع هود آزمایشگاهی، انواع دستگاه های آزمایشگاهی، تجهیزات آزمایشگاهی و … از مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی هستند.

یکی از چالش های مهم پیش روی آزمایشگاه های مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی کشور، نگهداری و خدمات پس از فروش تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی است، به طوری که بخشی از این تجهیزات پیشرفته به دلیل اعمال تحریم ها و عدم وجود پس از فروش فاقد گارانتی و تکنیسین تعمیر است.

در صورتی که تجهیزات آزمایشگاهی آسیب ببیند یا خراب شود، باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای که در تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی تخصص دارد، تعمیر شود، در غیر این صورت ممکن است تجهیزات غیر قابل تعمیر آسیب ببینند.

بنابراین در صورت دریافت دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در آکادمی تهران پایتخت می توانید به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنید. سرفصل های آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در دوره کلاس های آموزشی مجتمع تهران پایتخت با توجه به سرفصل های ذکر شده در زیر برگزار می شود و تعمیر هر یک از موارد زیر به صورت جداگانه آموزش داده می شود.

نحوه برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از مهم ترین هزینه هایی که در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد تجهیزات و دستگاه ها می باشد.

از آنجا که ما در کشور با کمبود نیروی فنی جهت تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی ازجمله تجهیزات آزمایشگاهای داریم جهت جبران این مشکل مراکز فنی معتبر مانند تهران پایتخت  اقدام به برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی کرده است.

بیشترین تمرکز در آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی، تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی است.

با گذراندن دوره های تخصصی و کاربری آزمایشگاهی مجتمع تهران پایتخت می توانید مهارت های خود را در بازار کار ارتقا دهید. به طور کلی دوره تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی یکی از پردرآمدترین دوره هاست. آموزش نصب، راه اندازی و تعویض قطعات معیوب تجهیزات آزمایشگاهی یکی از موارد اصلی و مهم است.

تعمیر برد تجهیزات آزمایشگاهی و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی با توجه به قیمت این دستگاه ها بسیار مهم  است.

نحوه ثبت نام دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

فرصت های شغلی زیادی در زمینه تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی وجود دارد. مشاغل قابل تصور در این زمینه شامل تکنسین های تعمیرات آزمایشگاهی، مهندسان تعمیرات آزمایشگاهی، تکنسین های تجهیزات آزمایشگاهی و کارشناسان تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی است. این موقعیت ها معمولا نیازمند تجربه و مهارت فنی بالا در زمینه تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی هستند.

با توجه به اهمیت و توسعه این رشته، آموزش های مربوط به تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی نیز موجود است. بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزشی دوره های تخصصی و گواهینامه های معتبر در زمینه تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی ارائه می دهند.

 این دوره ها شامل آموزش عملی و تئوری در زمینه نگهداری و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و فرصت مناسبی را برای افرادی که مایل به ارتقاء مهارت و کسب مشاغل ارزشمند در این زمینه هستند فراهم می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در تهران پایتخت می توانید به شعبه آموزشگاه به صورت حضوری و یا از طریق تماس با شماره های شعب ما :

شعبه صادقیه: 4492760

شعبه انقلاب: 66123878

شعبه رسالت: 77241240  مراجعه نمایید.

آموزشگاه تهران پایتخت اولین مجتمع آموزشی دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای کشور و وزارت کار در زمینه تعمیرات موبایل و بهترین آموزشگاه در زمینه الکترونیک، IT، مخابرات، تاسیسات، برق، خودرو، مالی بازرگانی… با رویکرد کارآفرینی زیر نظر کارشناس ارشد بازرگانی است و دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی را زیر نظر اساتید برجسته برگزار می کند.

شهریه دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از زمینه های مرتبط با بازار کار تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی، تخصص در تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بیمارستان ها، مراکز درمانی، مراکز تحقیقاتی، تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی و شرکت های خدماتی مشغول به کار شوند. علاوه بر این، در برخی موارد می توانند به طور مستقل کسب و کار خود را راه اندازی کنند و خدمات نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی را به مراکز دیگر ارائه دهند.

با توجه به درآمدی که در آینده خواهید داشت قطعا شهریه ناچیز ابتدای دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی توسط آموزشگاه مبلغ قابل توجهی نخواهد بود و بعد از متخصص شدن در این رشته چندین برابر آن در اولین ماه های کار به شما باز خواهد گشت.

کلاس ها در فضاهای عمومی، خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شود. بدیهی است که هزینه تحصیل برای افراد مختلف متفاوت است و شما می توانید با تماس و یا مراجعه به دفتر آموزشگاه تهران پایتخت اطلاعات کاملی در مورد تحصیل در رشته انتخابی خود به دست آورید.

 

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی مناسب چه کسانی است؟

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی فرصت های شغلی پایدار و پررونقی را برای علاقه مندان به این رشته ایجاد می کند و به آنها فرصت خوبی برای شغلی پربار و درآمد عالی می دهد.

 دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی برای دانشجویان یا کسانی که می خواهند تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی مجتمع تهران پایتخت را یاد بگیرند و افراد زیر مناسب است:

  • مناسب برای افرادی که به کارهای علاقه دارند.
  • مناسب برای علاقه مندان به الکترونیک و تعمیرات
  • مناسب برای افرادی که به دنبال شغل پر درآمد برای کسب درآمد هستند.
  • مناسب برای افرادی که خواهان شغل جدید هستند.
  • مناسب برای افرادی که به تجهیزات آزمایشگاهی علاقه مند هستند.
  • مناسب برای دانشجویان مهندسی پزشکی و علوم آزمایشگاهی

بازار کار تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی چگونه است؟

آزمایشگاه تشخیص طبی دارای ابزار و تجهیزات زیادی از جمله فتومتر، گلوکومتر، بیلی روبین، آون، انکوباتور و … می باشد.

 همانطور که همه مواد مصرفی روزانه ما نیاز به تعمیر دارند، تجهیزات آزمایشگاهی نیز به دلیل استفاده مکرر یا استفاده نادرست ممکن است دچار اختلال یا اشتباه محاسبه شوند و در نتیجه نیاز به متخصصانی وجود دارد که با شرکت در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی مجتمع تهران پایتخت بتوانند این تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص داده و تعمیر کنند.

با توجه به درآمدی که در آینده خواهید داشت قطعا شهریه ناچیز ابتدای دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی توسط آموزشگاه مبلغ قابل توجهی نخواهد بود و بعد از متخصص شدن در این رشته چندین برابر آن در اولین ماه های کار به شما باز خواهد گشت.

درآمد شغل تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی چقدر است؟

تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی نقش بسیار مهمی در حفظ و ارتقای سلامت و بهداشت افراد دارد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده گسترده از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی، نگهداری و تعمیر این گونه تجهیزات روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند.

تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی شامل فعالیت های مختلفی است. این فرآیند شامل تشخیص عیب، تعویض قطعات معیوب، تعمیر مدارهای الکترونیکی، تعمیرات مکانیکی، بررسی عملکرد نرم افزار و کالیبراسیون تجهیزات می باشد. تعمیرات صحیح تجهیزات آزمایشگاهی نیازمند دانش فنی و تخصصی الکترونیک، مکانیک و نرم افزار است

در نهایت، با توجه به تکامل صنعت آزمایشگاهی و نیاز روزافزون به تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی، بازار کار تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی پتانسیل زیادی را برای متخصصان ارائه می دهد. این زمینه فرصت های تجاری پر رونق، درآمدزایی خوب و پتانسیل رشد و پیشرفت شغلی را به ارمغان می آورده است.

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی یکی از پردرآمدترین مشاغل است و اگر این حرفه را به صورت حرفه ای یاد بگیرید قطعا می توانید درآمد خوبی کسب کنید و آینده شغلی خود را از این طریق تضمین کنید.

 اگر شما نیز علاقه مند به تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی هستید و به شغلی مناسب برای خود با آینده ای روشن نیاز دارید، دوره آموزشی تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی در مجتمع تهران پایتخت برای شما مناسب است.

مدرک پایان دوره فنی حرفه ای آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

امکان صدور گواهینامه فارسی، گواهی دو زبانه و گواهینامه بین المللی برای دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان و ثبت نام با مشاورین ما در مجتمع تهران پایتخت تماس بگیرید.

آیا دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی نیاز به پیش نیاز دارد؟

اصولا برای یادگیری تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی باید مکانیک تعمیر و تعمیر برد تجهیزات آزمایشگاهی را بدانید. اما اگر به این مباحث تسلط ندارید جای نگرانی نیست.

مباحث در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی  مجتمع تهران پایتخت به طور کامل و بر پایه تمامی فصول از ابتدا تا آخر آموزش داده می شود.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی در مجتمع فنی تهران پایتخت

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

در هلدینگ آموزشی تهران پایتخت

لیست سرفصل های دوره آموزش تعمیرات دستگاه لیزر پزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی، شما دارای چه مهارت هایی هستید

تحریم ایران و نبود پشتیبانی کارخانه جات سازنده تجهیزات آزمایشگاهی وقیمت بالای تجهیزات،بازار تعمیر تجهیزات بیار خوب است. این دوره با بررسی تعمیر قطعات اصلی الکترونیک، تست آنها، مونتاژ و دمونتاژ قطعات DIP و SMD، ولتاژگیری و … آشنا می شوید.

 

سوالات متداول

پرداخت هزینه و شهریه در تمامی دوره های موجود در مجتمع تهران پایتخت به دو صورت نقد و اقساط است.

آینده حرفه ای تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی در ایران بسیار امیدوار کننده است. با توجه به پیشرفت علم آزمایشگاهی و ارتقای سطح سلامت جامعه، نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و موثر رو به افزایش است. بنابراین این عوامل و همچنین کمبود نیروی تکنسین نیاز به تعمیر این تجهیزات را افزایش می دهد.

این دوره ها شامل آموزش تئوری و عملی در زمینه نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی بوده و افراد را قادر می سازد تا مهارت های فنی مورد نیاز را کسب کنند.

خیر گذراندن هیچ دروس و پیش نیازی لازم نیست و مطالب از ابتدا به کار آموزان آموخته می شود.

تجهیزاتی مانند ترازو، اسپکتوفوتومتر، الایزراریدر، رفلاکتومتر دیجیتال، رفلاکتومتر دستی، سانتریفیوژ، میکروسکوپ، انکباتور و ..

مراکز بیمارستانی، آزمایشگاهی، مراکز شیمی و داروسازی و…..

پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون آموزشگاه و آزمون سازمان فنی حرفه ای به شما مدرک معتبر دو زبانه اعطا خواهد شد.

این دوره برای افرادی که به عنوان مهندس، تکنسین، کارشناس یا مشاور کار می کنند و علاقمندان به رشته های فنی بسیار مفید است.

تماس با ما

تماس با ما

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی

دوره آموزشتعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی شعبه صادقیه

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی شعبه انقلاب

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تعمیرات تجهیزات آزمایشگاهی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   همین الان ثبت نام کن

تماس جهت مشاوره