آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل

اتاق عمل، تجهیزات و ملزومات آن شامل ابزار زیادی از تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی است که مجموعه وسیعی از تجهیزات بیمارستانی در قالب تجهیزات و تجهیزات تخصصی از جمله سیستم تابلو برق و سایر سیستم های تخصصی می باشد. محیط اتاق عمل یکی از مهمترین بخش های یک بیمارستان است.

معرفی دوره

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل :به کلیه تجهیزات و ابزارهایی که برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود، تجهیزات پزشکی گفته می شود.

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل

تجهیزات پزشکی انواع مختلفی دارند که یکی از مهم ترین آنها تجهیزات اتاق عمل است. در اتاق عمل از تجهیزات و وسایل تخصصی استفاده می شود که هر کدام کاربردهای خاصی دارند.

این مقاله به سوالات شما در مورد تجهیزات اتاق عمل پاسخ می دهد و همچنین مروری بر دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل در تهران پایتخت خواهیم داشت.

معرفی دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل

اتاق عمل، تجهیزات و ملزومات آن شامل ابزار زیادی از تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی است که مجموعه وسیعی از تجهیزات بیمارستانی در قالب تجهیزات و تجهیزات تخصصی از جمله سیستم تابلو برق و سایر سیستم های تخصصی می باشد. محیط اتاق عمل یکی از مهمترین بخش های یک بیمارستان است.

ابزار و تجهیزات اتاق عمل مهم هستند زیرا این ابزارها معمولا بسیار حساس هستند. مهندسین پزشکی نقش مهمی در ساخت و تولید این ابزارها دارند و در ساخت این تجهیزات نهایت دقت را به کار می برند. دانش تجهیزات اتاق عمل برای مهندسان پزشکی بسیار مهم است.

بنابراین به دلیل وجود اهمیت تجهیزات اتاق عمل ،آموزشگاه های مختلف فنی در کشور شروع به برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل کرده اند. آموزشگاه تهران پایتخت نیز جهت ارتقای سطح دانش هم وطنان در این زمینه اقدام به برگزاری این دوره به صورت کاملا عملی کرده است.

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل تهران پایتخت 

آموزشگاه فنی تهران پایتخت همزمان با برگزاری دوره های آموزشی نگهداری، تعمیر و بهره برداری از تجهیزات و صنایع پزشکی، دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل را برای علاقه مندان به ویژه مهندسین رشته های مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مکاترونیک و تمامی علاقمندان به آشنایی با آموزش و تعمیرات تجهیزات پزشکی برگزار می کند.

بیمارستان ها و مطب پزشکان دارای تجهیزات اتاق عمل ارزشمند و حیاتی هستند که نیازمند نگهداری، سرویس و تعمیر به دست کادری مجرب و آموزش دیده می باشد.

در این دوره آموزشی تخصصی، کار آموزان با تجهیزات پزشکی اتاق عمل آشنا می شود و با کسب دانش در زمینه های مختلف، مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را نیز کسب می کند.

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل مناسب چه کسانی است؟

افراد دیپلم فنی و بالاتر – گرایش های الکترونیک – مهندسی پزشکی در تمامی گرایش ها – مهندسی برق – مهندسی کامپیوتر برای شرکت در این دوره مناسب هستند .

اما از آنجا که آموزش تخصصی دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل توسط اساتید حرفه ای با سابقه کار بالا انجام می شود و آموزش از صفر تا صد خواهد بود و تیم همکاران با دانشجویان و کارآموزان گام به گام تا اخذ گواهینامه بین المللی همراه هستند، لذا تمامی مخاطبین علاقه مند می توانند با خیالی آسوده حرفه مورد نظر خود را در گروه تهران پایتخت فرا گیرند.

هزینه دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل 

تجهیزاتی مانند کفش و دیوارپوش در اتاق عمل، برق و گاز پزشکی، تجهیزات و مواد ضدعفونی و استریلیزاسیون و از همه مهمتر تجهیزات پزشکی و ابزار جراحی شامل بیشترین هزینه اتاق عمل صرف خرید تجهیزات پزشکی می شود.

 آگاهی کافی از تجهیزات و ملزومات اتاق عمل و شرکت های ارائه دهنده تجهیزات پزشکی باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های جاری مراکز درمانی در تجهیز اتاق عمل خواهد شد.

در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل که توسط تهران پایتخت برگزار می شود، آموزش ها و مهارت های لازم برای کار در اتاق عمل، بررسی سطح ایمنی بیمار در این محیط، همکاری با تیم پزشکی و آماده سازی و ارائه امکانات لازم به دانشجویان آموزش داده می شود . در این دوره در مورد تجهیزات و ابزار، استفاده از آنها در اتاق عمل، نحوه نگهداری آنها و مهارت های فنی مورد نیاز در جراحی می آموزید.

هزینه این دوره به دو صورت نقد و اقساط قابل پرداخت است. جهت اطلاع دقیق از شهریه دقیق این دوره و نحوه پرداخت آن با همکاران ما در شعب 3 گانه در تهران پایتخت تماس بگیرید.

بازار کار تعمیرات تجهیزات اتاق عمل چگونه است؟

در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل تهران پایتخت شرکت کنندگان با یادگیری تئوری مباحث و نحوه کار با تجهیزات اتاق عمل، تعمیر و عیب یابی تجهیزات اتاق عمل را به صورت عملی فرا می گیرند و برای ورود به بازار تجهیزات اتاق عمل آماده می شوند.

بازار کار تکنسین های اتاق عمل نسبت به سایر رشته های مهندسی مطلوب تر است، زیرا دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده در رشته پزشکی به طور کلی از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هستند. دستگاه های پزشکی ده برابر گران تر شده اند در نتیجه مسئولان بهداشت و درمان و روسای بیمارستان ها اهمیت زیادی به نگهداری صحیح از این ابزار و تجهیزات می دهند. بسیاری از این ابزار و تجهیزات پزشکی از کشورهای دیگر به ایران وارد می شود.

بازار کار در زمینه تعمیرات تجهیزات اتاق عمل نسبت به سایر رشته های مهندسی بهتر است زیرا دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده در حوزه اتاق عمل به طور کلی از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال، اگر قیمت یک سیستم کامپیوتری معمولی را حدود 15 میلیون تومان در نظر بگیریم، قیمت تجهیزات اتاق عمل حدود ده برابر آن است.

ورود به بازار کار تعمیر تجهیزات اتاق عمل می تواند یکی از پردرآمدترین مشاغل نه تنها در ایران بلکه در کل جهان باشد. اصولاً مشاغل مرتبط با سلامت و زندگی انسان در تمام دنیا بازار کار خوبی دارد. دانشجویان و فارغ التحصیلانی که به تازگی جذب این بازار شده اند، کم کم متوجه می شوند که این بازار بسیار وسیع است و جای کار دارد.

پیش نیاز دوره تعمیرات تجهیزات اتاق عمل 

شرکت در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل تهران پایتخت نیاز به آموزش یا پیش نیاز خاصی ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید مراقبت از تعمیرات الکترونیک و لوازم خانگی است. در این مورد نحوه تعمیر تجهیزات پزشکی را از ابتدا به شما آموزش می دهیم.

مدرک پایان دوره تعمیرات تجهیزات اتاق عمل 

ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل تهران پایتخت یکی از اقدامات لازم برای شرکت در دوره های بهداشت حرفه ای و درمانی بیمارستان است که به افراد علاقه مند به کار در اتاق عمل و بخش جراحی امکان ارتقای مهارت های خود را می دهد.

به علاقه مندان به دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل کمک می کنیم تا با سهولت و بدون نیاز به پیش نیاز مهارت های مورد نیاز خود را در این زمینه کسب کنید.

گواهینامه ای که از دوره آموزشی تجهیزات اتاق عمل دریافت می کنید نشان می دهد که چقدر برای انجام شناخت و تعمیرات وسایل  اتاق عمل آمادگی دارید. گواهی دوره تکنسین اتاق عمل به شما این امکان را می دهد که در هنگام درخواست کار در یک مرکز بهداشتی، تسلط خود را بر اصول بهداشت، استفاده و تعمیرات  از تجهیزات پزشکی، مدیریت ریسک، ایمنی، ضد عفونی و مراقبت های مربوط به اتاق عمل نشان دهید.

این گواهینامه دو زبانه معتبر بین المللی قابل ترجمه به زبانهای جهان است و با داشتن این مدرک می توانید در مراکز درمانی و بیمارستانها مشغول به کار شوید و یا برای مهاجرت اقدام نمایید.

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل فنی و حرفه ای 

یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین دوره ها دوره تعمیر و عیب یابی تجهیزات اتاق عمل است.

 آموزشگاه تهران پایتخت با  سالها طراحی و همکاری در پروژه های مختلف در حال آماده سازی کارگاه آموزشی تعمیر و عیب یابی تجهیزات بیمارستانی بر اساس استانداردهای ضوابط فنی و حرفه ای می باشد.

بنابراین کارآموزانی که این دوره را می گذرانند به راحتی می توانند گواهینامه های فنی و حرفه ای را دریافت کنند و با دید باز وارد بازار کار شوند و درآمد قابل توجهی کسب کنند. این دوره توسط اساتید مجرب و کاملا کاربردی برگزار می شود تا در پایان دوره بتوانید به این دوره تسلط کامل داشته باشید و توانایی کسب کنید تا پروژه های زیادی را انجام دهید و این دوره را به طور کامل و ایمن بیاموزید.

معرفی ابزارها و تعمیرات تجهیزات اتاق عمل

اتاق عمل یا OR  یکی از مهم ترین قسمت های بیمارستان محسوب می شود که در آن جراحی انجام می شود، جراحی یکی از مهم ترین روش های درمانی اساسی است که نیاز به تخصص پزشک دارد و تجهیزات مورد استفاده در حین آن بسیار حیاتی و مهم است.

تجهیزات اتاق عمل شامل انواع مختلفی از تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی است.

 اگرچه ممکن است هنگام صحبت در مورد اتاق عمل به تیغ جراحی فکر کنیم، اما باید بدانیم که بسیاری از وسایل پزشکی تخصصی در اتاق عمل استفاده می شود که با آنها در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل تهران پایتخت آشنا خواهید شد:

تخت جراحی در اتاق عمل

تخت های به کار رفته در اتاق عمل کاربردهای متفاوتی دارند، تخت های جراحی طوری تولید می شوند که شرایط متفاوتی با سایر تخت ها دارند، تخت های بیمارستانی نیز برای انواع اعمال جراحی در شرایط مختلف در آینده تولید می شوند.

این تخت ها کاملا ثابت بوده و قابلیت نصب تجهیزات اضافی را دارا می باشند. ارتفاع این تخت ها قابل تنظیم بوده و در ابعاد استاندارد تولید می شوند به همین دلیل می توان جراحی را به راحتی انجام داد.

دستگاه تنفس مصنوعی اتاق عمل

تنفس مصنوعی یا ونتیلاتور یکی از مهم ترین وسایل پزشکی تخصصی است که در اتاق عمل استفاده می شود، این دستگاه به تنفس راحت بیمار کمک می کند. ونتیلاتور در اتاق عمل به بیماران کمک می کند تا درصد اکسیژنی که وارد ریه ها شده و اکسیژن آزاد می کند را کنترل کنند.

دو نوع دستگاه تنفس مصنوعی جراحی وجود دارد: فشار منفی و فشار مثبت.

 در ماسک تنفسی با فشار منفی، فرد از طریق فشار منفی نفس می کشد و در قفسه سینه مکش ایجاد می کند، در حالی که در ماسک تنفسی با فشار مثبت، فرد با فشار منفی نفس می کشد تا راه هوایی باز شود.

رگ بند

تورنیکه یکی دیگر از وسایل پزشکی تخصصی است که برای جلوگیری از جریان خون به اندام های خاص استفاده می شود. این دستگاه قرمز رنگ به طور موقت رگ ها و سرخرگ ها را مسدود می کند و خونریزی را در حین جراحی کاهش و متوقف می کند.

پک جراحی

پانسمان های جراحی مجموعه ای از لباس ها و منسوجات استریل مانند روپوش های جراحی، حوله های دستی، دستکش های سوراخ دار و غیره است که توسط جراح و بیمار در اتاق عمل استفاده می شود تا لباس غیر استریل با بدن تماس پیدا نکند.

پمپ سرنگ

پمپ تزریق یکی از مهم ترین وسایل پزشکی کاربردی در اتاق عمل محسوب می شود، زیرا برای تزریق برخی داروها در بازه زمانی مشخص استفاده می شود و سرعت تزریق نیز با استفاده از این دستگاه قابل تنظیم است.

در واقع پمپ سرنگ دارای قطعه مکانیکی و الکترونیکی بوده و با سرعت مناسب وارد بدن بیمار می شود.

کلمپ جراحی

کلمپ جراحی وسیله ای برای گرفتن و حرکت دادن بافت های نرم مانند روده کوچک و آپاندیس است و از خانواده نگهدارنده بافت در دسته ابزارهای جراحی به حساب می آید. از طرف باز دندانه دار و صاف است که آسیب بافت را کاهش می دهد.

شوک الکتریکی

شوکر الکتریکی یا دفیبریلاتور یکی از کاربردی ترین وسایل پزشکی و درمانی مورد استفاده در اتاق عمل است و به دو صورت ثابت و قابل حمل طراحی و عرضه می شود.

زمانی که فردی دچار حمله قلبی و ایست قلبی می شود استفاده از دستگاه دفیبریلاتور می تواند به زنده ماندن فرد کمک کند. دفیبریلاتور برای احیای افراد استفاده می شود و کاربردهای زیادی دارد.

ضد عفونی کننده ها

بیمارستان ها و مراکز درمانی دائماً در معرض آلودگی با میکروارگانیسم های بیماری زا هستند. مطالعات نشان داده است که تعداد زیادی از بیماران پس از جراحی به دلیل آلودگی محیط و تجهیزات اتاق عمل دچار عفونت می شوند. متاسفانه برخی از این بیماران بر اثر عفونت جان خود را از دست می دهند. برای جلوگیری از این امر، قسمت های خاصی از بیمارستان مانند اتاق عمل، ICU و ICU باید با دقت بیشتری و با مواد ضدعفونی کننده مختلف استریل شوند.

انتخاب ماده ضدعفونی کننده برای اتاق عمل و آگاهی از نحوه استفاده از آن بسیار مهم است زیرا استفاده نادرست از آن ممکن است سلامت بیماران و پرسنل درمان را تهدید کند. تعداد مواد ضدعفونی کننده بسیار زیاد است. تعدادی از انواع ضد عفونی کننده ها به شرح زیر است:

 • باکتری کش E
 • عملکرد ضد عفونی کننده
 • ضد عفونی کننده فلاش بیگوانید
 • ضد عفونی کننده ترالین

ضدعفونی کننده های خانگی  برای نظافت اتاق‌های عمل مناسب نیستند، زیرا توانایی کافی برای از بین بردن انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها را ندارند. به همین دلیل ضدعفونی کننده های بسیار موثری برای نظافت اتاق عمل در بازار جهانی عرضه شده است که مورد تایید سازمان ها بهداشت جهانی قرار گرفته است.

آسپیراسیون جراحی

دستگاه ساکشن جراحی یک وسیله پزشکی کاربردی است که کاربردهای زیادی در اتاق عمل دارد، این دستگاه در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، این دستگاه با ساکشن مایعات بدن، خون و … به پزشکان کمک می کند دید بهتر و راحت تری داشته باشند.

مانیتور علائم حیاتی بیمار

مانیتورینگ علائم حیاتی یکی از مهم ترین وسایل پزشکی در بیمارستان ها به ویژه اتاق های عمل محسوب می شود که علائم حیاتی بیمار در آن دیده می شود و با استفاده از این دستگاه می توان علائم حیاتی بیمار را نیز پایش کرد.

مانیتور علائم حیاتی به دو صورت ثابت و پرتابل تولید می شود و معمولاً در اتاق های عمل مورد استفاده قرار می گیرد. مانیتور علائم حیاتی از نظر نوع اتصال به سه نوع مانیتورینگ بالینی، مانیتورینگ مرکزی و مانیتورینگ از راه دور تقسیم می شود.

الکتروشوک قلبی

دفیبریلاتور با وارد کردن شوک الکتریکی به قلب، ریتم طبیعی قلب را در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون بطنی ایجاد می کند. این دستگاه با هدایت یک شوک به ماهیچه های قلب و برگرداندن ریتم قلب به حالت عادی تاثیر سریعی دارد.

کپسول اکسیژن

از دیگر تجهیزات پزشکی که معمولا در اتاق عمل استفاده می شود می توان به کپسول اکسیژن اشاره کرد که میزان مورد نیاز اکسیژن بیماران را در اتاق عمل و سایر نقاط تحت فشار در مخازن چدنی و آلومینیومی تامین می کند.

امروزه کپسول های اکسیژن در ظرفیت های 3، 5، 10 و 50 لیتری تولید و عرضه می شود.

پمپ سرنگ

پمپ تزریق یکی از مهم ترین وسایل پزشکی کاربردی در اتاق عمل محسوب می شود، زیرا برای تزریق برخی داروها در بازه زمانی مشخص استفاده می شود و سرعت تزریق نیز با استفاده از این دستگاه قابل تنظیم است.

در واقع پمپ سرنگ دارای قطعه مکانیکی و الکترونیکی بوده و با سرعت مناسب وارد بدن بیمار می شود.

پمپ سرم

پمپ سرم که به آن پمپ انفوزیون نیز می گویند برای انتقال انواع مایعات به بدن بیمار استفاده می شود و آنچه در این دستگاه ها مهم است دقت بالای آنهاست.

اتوکلاو

اتوکلاو یکی دیگر از تجهیزات بیمارستانی است که برای استریل کردن اتاق عمل استفاده می شود و به دلیل گرمای بخار تحت فشار، این دستگاه با روش های شیمیایی و غیرشیمیایی کل محیط را استریل کرده و تمامی میکروب ها را از بین می برد.

چراغ اتاق عمل

چراغ اتاق عمل یا نور سیالیک یکی از مهمترین تجهیزات کاربردی در اتاق عمل است، زیرا این چراغ نوری مانند نور روز ایجاد می کند تا پزشکان در حین جراحی دچار اشتباه نشوند.

نور تولید شده توسط این لامپ بدون سایه بوده و دمای محیط را افزایش نمی دهد و نور خنکی تولید می کند.

مشکلات رایج تعمیرات تجهیزات اتاق عمل 

مهندسان و تکنسین های پزشکی حق تعمیر و ارتقاء تجهیزات اتاق عمل را دارند. مهندسین تکنسین اتاق عمل آماده ارائه خدمات تخصصی تعمیرات اتاق عمل و تجهیزات جراحی می باشد. در زیر به تعدادی از مهمترین مشکلات رایج در تجهیزات اتاق عمل که در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل تهران پایتخت با آنها آشنا می شوید اشاره خواهیم کرد:

عیب یابی مانیتورینگ علائم حیاتی:

نحوه عیب یابی و نگهداری مانیتورینگ علائم حیاتی در اتاق عمل جزو  اولین سیستمی که اغلب برای وجود مشکل بررسی می شود.

 مشکلات زیر ممکن است در سیستم تغذیه رخ دهد: ممکن است سیستم شما اصلا بوت نشود. در این مورد، مشکل می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 1. اولین چیزی که می تواند مشکل ایجاد کند کابل های دستگاه است.
 2. مورد دیگری که می تواند مشکل ساز باشد، برد پاور است. این برد از قسمت های مختلفی (بسته به نوع و مدل دستگاه) تشکیل شده است. در این مورد، بخش های زیر را بررسی کنید:
 • کلیدها را بررسی کنید. اغلب آنها مشکل ساز هستند.
 • نیمی از خازن های قدرت را بررسی کنید.
 • در نهایت، آداپتورهای برد را بررسی کنید و از درست بودن آنها مطمئن شوید.

عیب یابی در دستگاه الکتروشوک:

تخلیه نشدن دستگاه روی بیمار: یکی از مهم ترین دلایل تخلیه نشدن دستگاه این است که سطح پدال ها با چربی پوست بیمار پوشانده شده است که با تمیز کردن آن با دستمال مرطوب می توان این چربی را از روی پوست بیمار جدا کرد. در غیر این صورت ممکن است مشکل سخت افزاری دستگاه باشد.

 • دستگاه مقدار مورد نیاز ژول را تخلیه نمی کند:

 به این معنی که انرژی خروجی از دستگاه کم است که می تواند به دلایل زیر باشد:

 • سطح مرطوب قفسه سینه بیمار
 • خطای اپراتور در زدن ژل به قفسه سینه بیمار به جای پدال
 • شکست کامل ECG
 • کابل های پدال را بشکنید
 • سوکت اتصال پدال کثیف
 • در سوکت پدال سوختگی وجود دارد.
 • ایراد در تکنولوژی دستگاه
 • دستگاه در سرعت های بالا شارژ نمی شود:
 • باتری دستگاه خاصیت خود را از دست داده است، لازم است دستگاه را تا شارژ کامل در دمای اتاق شارژ کرد که معمولا بسته به نوع سیستم بین 4 تا 24 ساعت زمان می برد. بنابراین، زمانی که دستگاه استفاده نمی شود، باید در حالت شارژ مداوم باشد.
 • کثیفی روی پنل داخلی دستگاه
 • تنظیمات داخلی دستگاه
 • برق مورد نیاز با فشردن دکمه های تخلیه تخلیه نمی شود: ابتدا باید از نبودن دستگاه در حالت سنکرون اطمینان حاصل کنید، زیرا با تشخیص کلکتور R دستگاه تخلیه می شود.

عیب یابی دستگاه تنفس مصنوعی یا ونتیلاتوری

ونتیلاتور یک دستگاه تنفس کمکی است که برای بیمارانی که مشکلات تنفسی موقت یا دائمی دارند و نمی‌توانند به تنهایی نفس بکشند، تنفس می‌کند. تهویه مکانیکی برای بیمارانی که نمی توانند تهویه مناسب ریه و تبادل گاز، نارسایی تنفسی و بیماران در حال بیهوشی را فراهم کنند، استفاده می گردد.

اینکه آیا ونتیلاتور، مانند بسیاری از وسایل الکتریکی دیگر، قابل تعمیر است یا خیر، بستگی به میزان آسیب یا معیوب بودن آن دارد. اکثر هواکش ها به دلیل ساخت ساده قابل تعمیر هستند. عدم تعمیر برخی از آنها به دلیل کمبود قطعات یا آسیب جدی به یک قطعه خاص است. تشخیص خرابی 100% دستگاه و عدم تعمیر آن بر عهده تعمیرکاران است.

تعمیر ونتیلاتور و سایر تجهیزات در مراکز درمانی به دلیل ارتباط مستقیم با سلامت و جان بیماران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. بنابراین تعمیر حرفه ای و به موقع دستگاه های فوق علاوه بر نجات جان افراد باعث کاهش هزینه های اضافی می شود.

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل در مجتمع فنی تهران پایتخت

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل در هلدینگ آموزشی تهران پایتخت

لیست سرفصل های دوره ی آموزش تعمیرات اتاق عمل

در پایان دوره ی آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل، شما دارای چه مهارت هایی هستید

تحریم ایران و نبود پشتیبانی کارخانه جات سازنده تجهیزات اتاق عمل وقیمت بالای تجهیزات،بازار تعمیر تجهیزات بیار خوب است. این دوره با بررسی تعمیر قطعات اصلی الکترونیک، تست آنها، مونتاژ و دمونتاژ قطعات DIP و SMD، ولتاژگیری و … آشنا می شوید.

 

سوالات متداول

بله، جزو یکی از فصول آموزشی ما آشنایی با پمپ سرم است.

بله، آموزش بردهای الکترونیکی تجهیزات اتاق از مهمترین قسمت های آموزش است.

بله، جهت اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی با واحد ثبت نام تهران پایتخت تماس بگیرید.

در طول دوره و بعد از اتمام دوره به طور نامحدود از پشتیبانی توسط اساتید بهره مند خواهید بود.

به طور پیش فرض میتواند دوره الکترونیک باشد که توسط اساتید آموزش داده خواهد شد. بنابراین نیازی به گذراندن پیش نیاز نیست.

این دوره به صورت تئوری و عملی در کلاس های خصوصی و غیرخصوصی برگزار می شود.

با توجه به نیاز همیشگی انسان به درمان و احتیاج به استفاده از جراحی و اتاق عمل، شناخت تجهیزات آن و تعمیر وسایل مرتبط با آن همیشگی است. بنابراین بازار کار این حرفه همیشه خوب است.

بله پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون دوره می توانید از گواهینامه معتبر بین المللی و دوزبانه آن جهت مهاجرت استفاده کنید.

تماس با ما

تماس با ما

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل در تهران

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل شعبه صادقیه

آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل شعبه انقلاب

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تعمیرات تجهیزات اتاق عمل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   همین الان ثبت نام کن

تماس جهت مشاوره