آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

اموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی. امروزه یکی از پردرآمد ترین دوره ها و آموزش ها به شمار می رود ؛ و همه روزه متقاضیان و خواهان زیادی دارد.تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی ، حرفه ای کاملا تخصصی و نیاز به دقت و ریزبینی زیادی دارد ، چرا که این لوازم و تجهیزات مستقیما برای معاینه و کار با چشم انسان به کار می روند و به شدت حساس و حیاتی می‌باشند. در واقع چشم پزشک فقط چشم را معالجه نمی‌کند، بلکه در کل یک رویکرد همه جانبه در مورد مراقبت‌های چشم و سیستم بینایی اتخاذ می‌کند.

معرفی دوره

آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

اموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی :باتوجه به اینکه جهان امروز ، به سوی فناوری پیشرفته و ماشینی شدن ، گسترش می یابد ، حضور دستگاه ها و تجهیزات فنی در هر زمینه و حرفه‌ ای به پیشرفت فناوری کمک می کند.

اموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

اموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی. امروزه یکی از پردرآمد ترین دوره ها و آموزش ها به شمار می رود ؛ و همه روزه متقاضیان و خواهان زیادی دارد.

تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی ، حرفه ای کاملا تخصصی و نیاز به دقت و ریزبینی زیادی دارد ، چرا که این لوازم و تجهیزات مستقیما برای معاینه و کار با چشم انسان به کار می روند و به شدت حساس و حیاتی می‌باشند. در واقع چشم پزشک فقط چشم را معالجه نمی‌کند، بلکه در کل یک رویکرد همه جانبه در مورد مراقبت‌های چشم و سیستم بینایی اتخاذ می‌کند.

امروزه ، حتی شاهد عمل های لیزیک ، عمل های چشمی بدون دخالت دست و فقط با استفاده از تجهیزات و دستگاه ها هستیم و این تجهیزات سهم بسزایی در پیشرفت فناوری و بهبود بیماری ها دارند.

جالب است بدانید ، علم و دانش با توسعه فناوری ، همواره از مشکلات و سختی های زندگی می کاهد. چه در عصر امروز،  معاینه و جراحی چشم بشر ، و در آینده ، چشم مصنوعی .امروزه شاهد پیشرفت سریع و چشمگیر علم در شاخه ‌های مختلف آن هستیم. با پیشرفت صنایع و فناوری‌ های نوین، محققان به دنبال ساخت پروتز چشم با قابلیت بینایی یا همان چشم مصنوعی هستند .

در حیطه لوازم و تجهیزات چشم پزشکی ، تعمیرات تخصصی آنها پردرآمد ترین و پرکاربرد ترین حرفه میباشد ، و هنرمندان و کارآموزان می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی تعمیرات لازم ، وارد مراکز درمانی ، بیمارستانها  ، مراکز چشم پزشکی و سایر مراکز مربوطه شوند .

با توجه به پیشرفت فناوری و مهندسی که امروزه شاهد هستیم و همچنین کاربرد فناوری در رشته های پزشکی و  اهمیت و کاربرد تجهیزات پزشکی ، تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی و سایر رشته های پزشکی یک حرفه موفق ، تخصصی  و پر درآمد محسوب می گردد.

تجهیزات چشم پزشکی به دو دسته تجهیزات مورد نیاز چشم پزشکی تقسیم می گردند که عبارتند از تجهیزات چشم پزشکی اندازه گیری و تجهیزات چشم پزشکی درمانی .

برخی از تجهیزات چشم پزشکی اندازه گیری موارد زیر می‌باشند :

 • چارت اسنلن
 • پروژکتور چشمی
 • آفتالموسکوپ
 • آنژیوگرافی
 • کراتومتر
 • توپوگرافی
 • اسلیت لمپ
 • پاکی متری
 • پریمتری
 • لنزومتر
 • رتینوسکوپ
 • تونومتر
 • میکروسکوپ اسپکیولار
 • بیومتری
 • pentacam
 • OCT
 • و…

همچنین حتی تست حدت بینایی ، تست کور رنگی، تست بررسی انحراف چشم ، دید شه بعدی یا درک عمیق (Stereopsis test) ،تست های تشخیصی گلوکوم Glaucoma ، انکسار سنجی یا همان Refraction و سایر اقدامات چشم پزشکی نیز یا استفاده از دستگاه و تجهیزات صورت می پذیرد.

برخی دیگر از تجهیزات دسته چشم پزشکی درمانی به شرح زیر می‌باشند:

 • میکروسکوپ جراحی
 • لیزر
 • فیکو_ویترکتومی
 • میکرو کراتوم
 • و…

امروزه حتی بسیاری از عمل های جراحی چشم پزشکی توسط تجهیزات چشم پزشکی و دستگاه ها صورت می می گیرد . همانند پیر چشمی (درمان با لنز داخل چشمی ) ،قوز قرنیه (کراتوکونوس) ،فمتولیزیک ،عمل کراس لینک (درمان و جراحی قوز قرنیه ) ، جراحی لازک و….

بنابراین؛همانطور که این دستگاه ها و تجهیزات عملی حیاتی و مهم انجام می دهند ، تعمیر کاران این تجهیزات هم یک حرفه حائز اهمیت و کاربردی دارند‌‌.

نکته دیگر ، آنکه تجهیزات و دستگاه های چشم پزشکی قیمت بالایی دارند و تعمیرات تجهیزات ، عاقلانه ترین راه محسوب می شوند . جبران خرابی دستگاه ها با تعمیرات،  کاملا به صرفه تر از نبود یک دستگاه در بیمارستان یا چشم پزشکی یا خرید دستگاه جدید میباشد‌.

 

•معرفی دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

 

با توجه به پیشرفت فناوری و مهندسی که امروزه شاهد هستیم و همچنین کاربرد فناوری در رشته های پزشکی و  اهمیت و کاربرد تجهیزات پزشکی ، تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی و سایر رشته های پزشکی یک حرفه موفق ، تخصصی  و پر درآمد محسوب می گردد.

دوره آموزشی تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی در تعمیر دقیق و تخصصی تجهیزات چشم پزشکی به شما کمک شایانی خواهد کرد و شما قادر خواهید بود با توانایی ها و مهارت های خود به تخصص چشم پزشکی خدمت با ارزشی بکنید ؛ چرا که بدون تجهیزات ، هیچ حرفه و تخصصی از جمله تخصص چشم پزشکی ، نتیجه اثر بخش و بهبودی حاصل نخواهد کرد. بنابراین تعمیر این تجهیزات مورد استفاده بسیار بسیار مهم و کاربردی میباشد.

 

در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی شما به صورت مرحله ای و متناسب با سطح اطلاعات خود ، و از ابتدایی ترین مراحل یادگیری آغاز خواهید کرد تا به صورت تخصصی و حرفه‌ ای به تعمیر تجهیزات چشم پزشکی بپردازید. برای مثال اتورفراکتومتر یکی از دستگاه های مهم خدمات چشم پزشکی یا بیومتری یکی از تجهیزات مهم چشم پزشکی میباشد؛ بیومتری به فرایند تشخیصی سیستم اپتیکی چشم می گویند که قابلیت محاسبه ضخامت قرنیه،  اندازه گیری طول قدامی-خلفی چشم، ضخامت عدسی چشم ،محاسبه قدرت لنز های داخل چشمی(جهت انجام عمل آب مروارید ) را امکان می سازد. یا دستگاه پریمتری که ،  به کمک روش پریمترى اختلال میدان دید ناشى از بیمارى‌هاى شبکیه، عصب بینائى و مسیر بینائى داخل جمجمه‌اى را تشخیص داده و پیگیرى مى‌کنند

بنابراین نتیجه می گیریم یک عمل مهم و فوق تخصصی در معاینه و بررسی چشم ها به صورت تماسی و یا غیر تماسی با استفاده از یک دستگاه پیچیده صورت می گیرد ، در نتیجه خرابی و ایراد در این سیستم پیچیده باعث ضرر های غیرفابل جبران و سنگینی می شود ، بنابراین تعمیر این دستگاه باید کار تخصصی ، حرفه ای و با مهارت های بالا انجام گیرد .

بنابراین اساتید آموزش دهنده به شما ، افراد کاملا حرفه ای ، با تجربه و حرفه‌ ای و در کار خود متخصص می‌باشند.  کارآموزان باید با دقت تمام به تمامی کلاس ها و آموزش ها توجه کنند چرا که نکات بسیار مفید و کلیدی ای در حرفه تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی دستگیرشان خواهد شد.

به عنوان شروع اقدام برای یادگیری تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی باید حداقل مدرک دیپلم رشته مربوط را داشته باشید ، این حرفه تعمیرات نیاز به دانش فنی بالایی دارد. البته آموزشگاه های تدریس کننده ، اغلب از ابتدایی ترین مراحل شروع به تدریس می کنند ولی علاقه و دانش فنی پایه ، کمک موثری به شما می‌کند.

•نحوه برگزاری دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

 

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی ، به صورت کلاس های آموزشی برای کارآموزان،  در ساعات مقرر شده در سایت آموزشگاه مربوطه برگزار می شوند . کارآموزان می توانند در پنل کاربری خود ، در سایت آموزشگاه از زمان کلاس ، استاد مدرس و سایر اطلاعات لازم دیگر مطلع شوند و از آموزش ها بهره ببرند . این کلاس های آموزشی به صورت مرحله ای ، ک از نکات ابتدایی تعمیر و الکترونیک پایه آغاز شده و تا تعمیرات حرفه ای و تخصصی ادامه می یابد تا کارآموزان همه نکات لازم در زمینه تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی را فرا بگیرند ‌.

•نحوه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

شما می توانید آموزشگاه مناسب با شرایط مد نظر خود را از طریق جستجو در اینترنت بیابید ، یا با مطالعه شرایط و هزینه ها ، آموزشگاه مناسب خود را یافته و وارد سایت مربوطه بشوید ؛ سپس باید فرم های اطلاعاتی و لازم آموزشگاه را تکمیل فرمایید. در صورت داشتن سوال از خدمات و نیاز به راهنمایی می توانید با کارشناسان آموزشگاه که اغلب در صفحه سایت شماره و یا راه ارتباط با آنان موجود است ، صحبت کنید و ابهامات خود را رفع کنید .

پس از تکمیل فرم های مربوطه و ثبت آنان،  کارشناسان موسسه با شما تماس خواهند گرفت و ما بقی اطلاعات لازم را به اطلاع شما خواهند رساند ؛ و شما می توانید از زمان کلاس ها و نحوه برگزاری و ‌‌‌‌….. مطلع شوید و از خدمات مربوطه استفاده کنید.

 

شهریه دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

برای شرکت در دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی ، هزینه هنگفتی وجود ندارد ، یعنی با هزینه پایین و موجهی می توان به مهارت دلخواه در این زمینه رسید.  آموزشگاه های گوناگون در سرتاسر کشورمان ، بسته به شرایط ، اساتید ، آموزش،  زمان و … مبالغ مختلفی در نظر گرفته اند . لیکن به طور کلی شهریه دوره های آموزشی در این زمینه هزینه سنگینی نیست .

اما این نکته نیز حائز اهمیت است که برای  ورود به باز کسب و کار این حرفه و آغاز حرفه تخصصی هر چه سرمایه بیشتری داشته باشیم ، مناسب تر است ‌.

یک تعمیر کار تجهیزات چشم پزشکی برای شروع کار خود و گرفتن نتیجه مطلوب نیازمند ابزار و لوازم مختلف و تجهیزات تعمیراتی مختلفی میباشد ، البته  حتی  با کمترین سرمایه هم ، مثلا یک میز و صندلی. می توان یک حرفه را شروع کرد ، اما بسته به حرفه مورد نظر و اقتضا های آن می باشد،  که از این جهت این حرفه تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی، می توان گفت خواستار سرمایه ی بیشتری می باشد.

•دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی  مناسب چه کسانی است ؟

تمامی علاقه مندان به این حرفه و دانشجویان می توانند با شرکت در این دوره های آموزشی ؛ نکات کلیدی و مهارت های لازم در این زمینه را فرا بگیرند و در این زمینه ایفای نقش کنند ‌. در این دوره ها تمام اطلاعات لازم برای حرفه تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی،  تدریس می شود،  بنابراین افراد غیرمتخصص و غیر مرتبط نیز می توانند شرکت کنند .

افراد علاقه مند به تعمیرات و رشته های فنی و حرفه ای ، انسان های موفق تری در این سبک رشته ها می‌باشند،  چرا که در مجموع علاقه و مهارت ، موفقیت حاصل خواهد شد.

•بازار کار دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

دوره آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی اطلاعات گسترده و نکات مهم از صفر تا صد در زمینه تعمیرات لوازم و تجهیزات چشم پزشکی را در اختیار علاقه مندان و دنبال کنندگان قرار می دهد‌.

به طور کلی دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی ، چشم پزشکی ، دندان پزشکی و.. همواره از آن حیث که یک رشته کاربردی است و همواره در جامعه و در سطوح مختلف نیاز است ، هم داوطلبان و علاقه مندان زیادی دارد ، هم بازار کار مناسب و پر درآمدی را داراست‌.

و می‌توان از این حیث گفت که ، از آنجایی که همواره متقاضی و علاقه مندان به رشته ی فنی و تعمیر تجهیزات چشم پزشکی تعداد فراوانی میباشد، این دوره های آموزشی،  درآمد بالایی دارند و بازار کار دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی همواره کانون داغ درآمد زایی برای علاقه مندان می باشد.

•درآمد شغل تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی چقدر است؟

با توجه به اینکه هزینه دستگاه های تخصصی و پیچیده پزشکی ، بسیار گران و سنگین می باشد،  تعمیر این تجهیزات ، درآمد بالایی برای شاغلان و تعمیرکاران دارد .

بنابراین یک تعمیرکار تجهیزات چشم پزشکی ، با توجه به تخصصی بودن حرفه اش ، درآمد زیادی دارد .

•مدرک دوره آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

 علاقه مندان و کارآموزان با شرکت در این دوره آموزشی و یادگیری مطالب تعمیرات ، می توانند در پایان دوره ، مدرک معتبر فنی و حرفه ای تعمیرات خود را اخد کرده و فعالیت تخصصی و حرفه‌ ای خود را آغاز کنند .

مدرک معتبر فنی حرفه ای و قابل ترجمه ، به شما این امکان را می دهد تا  به طور حرفه ای فعالیت خود را حتی در سطح کشوری وسعت ببخشید و وارد مرکز های درمانی مثل کلینیک های چشم پزشکی ، بیمارستانها و.. شوید.

 

•آیا دوره تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی پیش نیار دارد؟

برای شرکت در این دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی انتظار می رود کارآموزان مدرک تحصیلی  حداقل دیپلم  یا مدرک معادل رشته مربوطه را داشته باشند . البته تمامی علاقه مندان می توانند در این دوره ها شرکت کنند و به عنوان پیش نیاز، می توان گفت که مدرک و تخصص خاصی نیاز نیست، به عبارتی دیگر افرادی که حتی هیچ اطلاعاتی در زمینه تعمیرات ندارند نیز ، می توانند در این دوره ها با آموزش الکترونیک پایه آشنا شوند و سپس به آموزش های تخصصی و پیشرفته تر برسند‌.

•بازار کار تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

از آنجایی که امروزه اکثر تشخیصات و معاینه های پزشکی توسط دستگاه ها و تجهیزات پزشکی انجام می گیرد ، وجود تجهیزات را حتی در مراکز درمانی کوچک همانند درمانگاه ها و پایگاه های درمانی نیز شاهد هستیم . تشخیص ، معاینه ، بررسی و اندازه گیری بیماری ها ، ودر نهایت جراحی و عمل نیز برعهده همین تجهیزات پزشکی در هر زمینه ای میباشد. چشم پزشکی یه رشته فوق العاده مهم و حیاتی در صنعت پزشکی میباشد . رشته چشم پزشکی نیز برای معاینه و تشخیص بیماری ها ، برای اندازه گیری عارضه های چشمی و در نهایت برای جراحی های چشم نیازمند تجهیزات پیشرفته و فوق تخصصی ای میباشد.  بنابراین تعمیرات این تجهیزات چشم پزشکی ، همواره یکی از نیاز های مهم هر جامعه ای بوده و به سبب تخصصی و حرفه ای بودن این شغل ، درآمد بالا و مناسبی را برای تعمیر کاران تجهیزات چشم پزشکی شاهد هستیم و این حرفه همواره و در هر زمانی بازار کار گرم و پر رونقی را داراست و در آینده نیز انتظار می رود این حرفه همچنان دارای تقاضا و درآمد زیادی باشد.

آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی در مجتمع فنی تهران پایتخت

آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی

آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی در هلدینگ آموزشی تهران پایتخت

لیست سرفصل های دوره ی آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی

در پایان دوره ی آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی، شما دارای چه مهارت هایی هستید

تحریم ایران و نبود پشتیبانی کارخانه جات سازنده تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی وقیمت بالای تجهیزات،بازار تعمیر تجهیزات بیار خوب است. این دوره با بررسی تعمیر قطعات اصلی الکترونیک، تست آنها، مونتاژ و دمونتاژ قطعات DIP و SMD، ولتاژگیری و … آشنا می شوید.

 

سوالات متداول

پاسخ 1: دوره آموزش تجهیزات چشم پزشکی شامل مهارت‌ها و دانشی است که برای استفاده از تجهیزات لاپاراسکوپی در زمینه پزشکی لازم است. 

پاسخ 3: فارغ التحصیلان این دوره می‌توانند به عنوان متخصصان تجهیزات چشم پزشکی در بیمارستان‌ها، مراکز جراحی، کلینیک‌ها یا شرکت‌های تولید تجهیزات پزشکی مشغول به کار شوند.

پاسخ 4: با توجه به پیشرفت فناوری و افزایش جراحی‌های کم تهاجمی، تقاضا برای کارشناسان تجهیزات چشم پزشکی در حال رشد است. این بدان معناست که فرصت‌های شغلی مناسب وجود دارد. با شرکت در دوره آموزش تجهیزات لاپاراسکوپی، می‌توانید مهارت‌های لازم را بدست آورده و رقابت‌پذیری خود را افزایش دهید.

پاسخ 8: با توجه به مهارت‌ها و تجربه مورد نیاز در این حوزه، می‌توان بهبود درآمد کارهای مرتبط با تجهیزات چشم پزشکی را داشت. با توانایی و تخصص لازم در این زمینه، می‌توانید به مراتب پیشرفت کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

تماس با ما

تماس با ما

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی در تهران

آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی شعبه صادقیه

آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی شعبه انقلاب

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تعمیرات تجهیزات چشم پزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   همین الان ثبت نام کن

تماس جهت مشاوره