درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

در جامعه امروزی، تلفن همراه به یک بخش جداناپذیر از زندگی روزمره مردم تبدیل شده و هر کس با توجه به شرایط خود از آن استفاده می‌کند. مردم دیگر نه تنها برای سرگرمی و گذران وقت، بلکه برای تبلیغات و کار نیز از گوشی‌های موبایل خود استفاده می‌کنند.

درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

ماشین حساب‌های پیشرفته، انواع فرهنگ لغت‌ها، نرم‌افزارهای مایکروسافت و برنامه‌های مخصوص مشاغل مختلف، همگی قابل نصب بر روی گوشی‌ها هستند و مردم هنگام کار از آنها استفاده می‌کنند. نکته مهم در این میان این است که درگیری جمعی انسان‌ها با تلفن همراه باعث شده که خرابی آن باعث ایجاد اختلال در زندگی شود. کمااینکه روزبه روز قیمت خرید یک گوشی موبایل در بازار بالاتر می‌رود و این مساله باعث شده که خرید آن در صورت خرابی موبایل قبلی، کاری غیر منطقی باشد. اینجاست که صحبت از تعمیرات موبایل اهمیت می‌یابد و یکی از سوالات اساسی این است که درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

با توجه به اینکه افراد بخش بزرگی از زمان خود را با گوشی‌های موبایل می‌گذرانند و وجود آن را ضروری می‌شمارند، لازم است که گروهی از افراد که به تکنولوژی جدید و فعالیت‌های فنی علاقه‌مند هستند، در زمینه این حرفه آموزش‌های لازم را ببینند و وارد بازار کار شوند. بنابراین قابل پیش‌بینی است که شغل تعمیرات موبایل هر روز متقاضی بیشتری داشته باشد.

آینده شغلی تعمیرات موبایل و درآمد تعمیرات موبایل چگونه است؟

آینده شغلی تعمیرات موبایل را می‌توان با بررسی وضعیت بازار گوشی‌ها در سال‌های گذشته و افزایش معاملات آن پیش‌بینی کرد. امروزه اغلب ایرانی‌ها حداقل یک گوشی موبایل در اختیار دارند و طبیعتا هرچه میزان این محصول و خرید آن افزایش پیدا کند، تقاضا برای تعمیرات آن نیز زیاد خواهد بود. به جرات می‌توان گفت که تعمیرات موبایل‌های هوشمند، یکی از عمده‌ترین روش‌های کسب درآمد است. کمااینکه گوشی های هوشمند امروزی بر خلاف گوشی‌هایی که در گذشته در بازار موجود بودند، حساسیت‌های بیشتری داشته و به همین دلیل با مشکلات و خرابی‌های بیشتری مواجه می‌شوند. در این شرایط، مراجعه به تعمیرکاران متخصص افزایش پیدا خواهد کرد و درآمد این گروه بالاتر خواهد رفت.

علاوه بر استفاده گسترده از گوشی‌های موبایل، عامل دیگری که در ایران باعث بهبود بازار کار این حرفه شده، افزایش چشمگیر قیمت گوشی‌های هوشمند ناشی از تحریم‌ها و بالا رفتن قیمت دلار است. این یعنی که افراد ترجیح می‌دهند به جای خریدن یک گوشی جدید، همان گوشی قبلی خود را تعمیر و از آن استفاده کنند. در نتیجه بازار این کار پر رونق‌تر خواهد بود.

شغل تعمیرات گوشی موبایل به سادگی اشباع نمی‌شود و بازار کار آن بستگی به تعداد مغازه یا کارگاه برای این حرفه در شهر یا محله سکونت شما دارد.

درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

برای بررسی این نکته که درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟ باید توجه داشته باشیم که عموم مشاغل آزاد، درآمد ثابتی ندارند، لذا میزان درآمدی که از یک شغل آزاد مثل تعمیرات موبایل به دست می‌آید، به عوامل زیادی بستگی دارد. طبیعتا یک تعمیرکار باتجربه که در مرکز شهر مغازه تعمیرات دارد و مشتریان زیادی جذب می‌کند، چندین برابر یک تعمیرکار یا تعویض‌کار تازه‌کار درآمد دارد.

بنابراین ممکن است یک تعمیرکار حرفه‌ای موبایل تا 30 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد اما درآمد یک تعمیرکار تازه کار موبایل از 6 تا 7 میلیون تومان بیشتر نشود. به همین دلیل است که نظرات ضد و نقیضی درباره درآمد تعمیرات موبایل وجود دارد؛ عده‌ای معتقدند شغل تعمیرات موبایل پول‌ساز ترین شغل فنی در بازار ایران است و عده‌ای همیشه معترض هستند که این شغل درآمد زیادی ندارد.

درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

اما به طور کلی می‌توان اطمینان داد که شغل تعمیرات موبایل این پتانسیل را دارد که در سال 1401 رقمی بالغ‌بر 20 تا 30 میلیون تومان در ماه برای شما درآمدزایی داشته باشد، به شرط آن که کمی تجربه داشته باشید. کمااینکه یک تعمیرکار موبایل یا حتی تعویض کارِ تازه‌کار نمی‌تواند انتظار داشته باشد که درآمد او به اندازه شخصی با سابقه فعالیت و تجربه کاری ده ساله باشد.

به طور خلاصه می‌توان گفت که میزان درآمد حرفه تعمیرات موبایل به تجربه‌ کاری، میزان مهارت تعمیر موبایل، محل تعمیرگاه، ارتباط با مشتریان، ساعات کاری، هزینه‌ ارائه‌ خدمات، قدرت تبلیغات و عوامل متعدد دیگر بستگی دارد.

چگونه تعمیرکار موبایل شویم؟

قدم اول برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار موبایل بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی شما، یافتن یک آموزشگاه فنی معتبر و خوشنام است. برای انتخاب آموزشگاه باید به اعتبار آن، مدرک آن، خدماتی که ارائه می‌دهد، اساتیدی که در این آموزشگاه تدریس می‌کنند، درصد رضایت هنرجویان و جامع بودن سرفصل‌هایی که تدریس می‌شوند، توجه کرد.

جامع بودن مباحث از الکترونیک کاربردی پایه تا تعویض قطعات و انواع یابی، امکان یادگیری تعمیرات مدل‌‌های مختلف گوشی، امکان گذراندن دوره کارآموزی پس از اتمام دوره آموزش و پشتیبانی فنی دوره، اهمیت قابل توجهی دارند. پس از گذراندن دوره آموزشی در یک آموزشگاه معتبر می‌توانید با هماهنگی آموزشگاه، دوره‌های کارورزی را شروع کنید و وقتی تجربه و مهارت لازم را کسب کردید، مغازه تعمیرات موبایل خودتان را راه‌اندازی کنید. در صورتی که سرمایه لازم برای راه‌اندازی مغازه را ندارید، می‌توانید در مغازه‌های تعمیرات موبایل میز اجاره کنید.

خبر خوب اینکه برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار موبایل، نیازی به تحصیلات خاصی ندارید. شما در هر رشته دانشگاهی و دبیرستانی که تحصیل کرده باشید، می‌توانید با گذراندن دوره‌های تخصصی تعمیرات گوشی‌های همراه در یکی از آموزشگاه‌های معتبری که تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند، مهارت‌های لازم را کسب و کار خود را به عنوان یک تعمیرکار موبایل شروع کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که امروزه تعداد آموزشگاه‌های فنی که در زمینه‌های مختلف دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنند زیاد شده است. پس لازم است که قبل از ثبت‌نام در این آموزشگاه‌ها، از مجرب و آگاه بودن اساتید آنها و معتبر بودن مدرکی که در انتهای دوره به شما اعطا می‌کنند، اطمینان حاصل کنید.

این مساله را نیز نباید فراموش کرد که فردی که به‌عنوان تعمیرکار موبایل فعالیت می‌کند، علاوه‌بر صبر و حوصله باید دارای دقت بالا و قدرت بینایی قوی باشد تا بتواند مشکل قطعات به کار رفته در داخل گوشی را به خوبی تشخیص دهد و برای برطرف کردن آن اقدام کند. مشتری‌مداری و ارتباط برقرارکردن با مشتری‌ها از ویژگی های دیگری است که تعمیرکار موبایل باید آن را داشته باشد.

سرمایه مورد نیاز برای راه‌اندازی تعمیرات موبایل چقدر است؟

آنچه مسلم است اینکه برای خرید وسایل مورد نیاز حرفه تعمیرات موبایل، باید مقداری هزینه کنید. دستگاه هیتر و هویه، ست پیچ‌گوشتی و آچار، مولتی‌متر، شابلون، سیم و روغن لحیم کاری، ساکشن و پیک باز کننده قاب و غیره از لوازم مورد نیاز برای کار موبایل هستند. البته قبل از شروع به کار نیز لازم است که در یک آموزشگاه فنی معتبر دوره‌های آموزشی را بگذرانید که شرکت در این کلاس‌ها نیز به نوبه خود هزینه‌هایی دارد.

به طور معمول خرید ابزارها بین 10 الی 50 میلیون تومان برای شما هزینه‌بردار است که این مهم به تعداد خدماتی که شما ارائه می‌دهید، بستگی دارد.

وسایل مورد نیاز برای راه‌اندازی مغازه تعمیرات گوشی چه چیزهایی هستند؟

انواع خدماتی که شما می‌توانید به‌عنوان تعمیرکار موبایل ارائه دهید شامل خدمات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، مشاوره‌ای، نصب و فروش لوازم و…است. باتوجه به این خدمات، علاوه بر وسایل مورد نیازی که در ادامه ذکر می‌شود، به یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ جهت ارائه‌ خدمات نرم‌افزاری نیاز دارید. همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم، انواع ابزارآلاتی که برای راه‌اندازی تعمیرات موبایل نیاز دارید، عبارتند از: دستگاه هیتر و هویه، ست پیچ‌گوشتی و آچار تعمیراتی، دستگاه لوپ یا میکروسکوپ، منبع تغذیه و مولتی‌متر، سیم قلع و روغن فلکس و روغن لحیم، پنس آنتی شوک، قاب بازکن، شابلون و گیره کار.

بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران کجاست؟

مجتمع فنی تهران پایتخت یکی از مراکزی است که دوره‌های آموزش تعمیرات سخت‌افزار و نرم‌افزار را در شهر تهران به صورت حضوری و کاملا عملی برگزار می‌کند. در مجمتع فنی تهران پایتخت امکان هماهنگی و رزرو خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی نیز وجود دارد. هنرجویانی که امکان حضور در کلاس‌ها را ندارند، می‌توانند در دوره مجازی تعمیرات موبایل آنلاین نیز شرکت کنند.

سرفصل‌های آموزش تعمیرات موبایل مجتمع فنی تهران پایتخت از کامل‌ترین سرفصل‌های ارائه شده در میان آموزشگاه‌های سطح کشور است و سعی شده تا هر آنچه یک تعمیرکار موبایل لازم دارد، در این سرفصل‌ها گنجانده شود. همچنین امکان تکرار دوره در صورت عدم یادگیری نیز برای همه هنرجویان فراهم شده است. پس از اتمام دوره در صورت تمایل می‌توانید با تیم تعمیرکاران تهران پایتخت همکاری کنید.

 

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس جهت مشاوره