X

3dmax vray

معرفی نرم افزار تری دی مکس
 
نرم‌افزاری  3D-Maxدارای قابلیت ساخت مدلهای سه بعدی، متحرک سازی و رندر می‌باشد. این نرم‌افزار یکی از قدرتمندترین برنامه های طراحی مدلهای سه بعدی انیمیشن سازی و رندرینگ در عرصه گرافیک کامپیوتري است.

کاربرد دیگر این نرم افزار در معماری تبدیل پلانهای ساده به شکل سه بعدی میباشد همچنین از نقشها و ترسیمات انجام شده درنرم افزار Auto cad هم پشتیبانی میکند که برای معماران اهمیت بسیار دارد .

interior and exterior design را هم میتوان به راحتی طراحی نمود و با خروجی گرفتن طرحمان میتوان سازه های خود را قبل از اجرا مشاهده نمود و نواقص ان را از بین برد که کمک شایانی به معماران و طراحان این صنعت کرده است

 پلاگین V-Ray
 
 V-Ray وی ری از پلاگین های ( افزودنی ها ) برنامه تری دی مکس می باشد که با استفاده از آن می توان رندر های بسیار طبیعی و واقعی برای کارهای معماری تهیه نمود. تاکید در این مجموعه آموزشی به یاددهی و آموزش وی ری در شاخه معماری می باشد به همین منظور نیز در تمام آموزش ها ، پروژه هایی معماری را تعریف می نماید و سپس شروع به ساخت صحنه ، تنظیمات وی ری و رندر وی ری می نماید و در نهایت خروجی را به شما نشان می دهد و شما در طول این مسیر پروژه را با استفاده از فایل های اولیه ای که به شما داده شده پیش می برید. در مورد پلاگین رندر V-Ray میتوان به واقعی ترین خروجی های معماری اشاره کرد.

متحرک سازی یا پویانمایی

از جمله توانایی‌های دیگر تری دی مکس قابلیت متحرک سازی آن می‌باشد که این محصول را تبدیل به یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای ساخت محصولات بصری در زمینه ساخت انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی کرده است.
  
شرح دوره   3D MAX&V-RAY;

1.مدلینگ

- انواع مدلسازی در مکس با پلی ، اسپیلین و ...

- مدلسازی 4 نمای مختلف

- برخی اصول طراحی و ضوابط به طور مختصر

- مدلسازی فضاهای داخلی و انواع سقف کاذب

.2 نورپردازی با ویری

- آشنایی با مفاهیم نور و لغات ان در مکس و ویری

- انواع مختلف نور در فضاهای عمومی وتاکیدی مستقیم و غیر مستقیم

- روند نورپردازی با توجه به سوژه                                                                                    

- آشنایی با مفاهیم دوربین عکاسی

 .3متریال دهی و جان بخشی

- آشنایی با مشخصه های فیزیکی ماده در پالت متریال و تنظیم ان

- انواع مختلف متریالها

- ترکیب رنگ و چیدمان فضا

 .4 خروجی

- تنظیم رندر برای خروجی مناسب با ویری

- کادر بندی مناسب

- زاویه دوربین

- ارائه خروجی به صورت عکس یا انیمیشن

دو شعبه فعال