X

سخنی از موسس: 

خداوندم را سپاس میگویم که افتخار این را به من عطا نموده که به عنوان اولین کارآفرین درعرصه ایجاد اشتغال در زمینه آموزش تعمیرات موبایل به هموطنانم باری از دوش جامعه ام برداشته و برای هزاران هم میهن گرانقدرم اشتغال ایجاد نمایم.

مجتمع فنی تهران پایتخت با 2 شعبه فعال در تهران از پر افتخارترین کار آفرینان حوزه فنی حرفه ای میباشد که با سالها سابقه درخشان در زمینه آموزش ، دوره های تخصصی این رشته را با استفاده از بروز ترین متد آموزشی و با هدف کارآفرینی و آموزش مهارت های کوتاه مدت کارآموزان، برگزار می نماید و مهارت آموزان را آماده ی حضور در بازار کار می نماید .

افتخار ما کار آفرینی برای هزاران نفر ازکارآموزان با آموزش مهارت های کوتاه مدت می باشد.

دو شعبه فعال

معماری

‎موضوع معماری درباره فضاست. تعاریف مختلفی که تاکنون از معماری ارائه شده است، اغلب به گونه‌ای بر اهمیت فضا در معماری تاکید می‌کنند، بطوری‌که وجه مشترک بسیاری از این تعاریف، در تعریف معماری به عنوان فن سازماندهی فضا است. به عبارت دیگر موضوع اصلی معماری این است که چگونه فضا را با استفاده از انواع مصالح و روش های مختلف،به نحوی خلاق سازماندهی کنیم.
 از دیدگاه اگوست پره Auguste Perret معماری هنر سازماندهی فضاست و این هنر از راه ساختمان بیان می‌شود.
ادوارد میلر اپژوکوم Edvard millerUpjokom نیز معماری را هنر ساختن و هدف کلی آن را محصور کردن فضا برای بشر تعریف می کند.
 به گفته لامونت مور (Lamont Moore) نیز معماری هنر محصور کردن فضا جهت استفاده بشر است. معماری یعنی تبدیل ذهنیت به کالبد عینی در قالب فرم -محتوا وعملکرد. ادموندبیکن: ” معماری بیان فضا است به نحوی که در شرکت کننده، تجربه ی معینی از فضا در ارتباط با تجارب پیشین و آتی ایجاد کند.“ (بیکن؛ ۱۳۷۸ : ۱۸).

معماری داخلی، طراحی فضایی است که توسط مرزهای ساختمانی ساخته شده. همچنین می‌تواند طراحی نخستین نقشه برای استفاده، طراحی تجدی برای تغییر دادن طرح، یا تجدید نظر کردن در مورد طرح و استفاده‌های مطابق نیاز نیز باشد.اخیراً معماری داخلی جزئی ازمعماری پایدار نیز محسوب می‌شود که در واقع بخشی از آن نیز به نگهداری منابع و بازیافت برای طراحی کاربردی، می‌پردازد. به طور کلی این موضوع به طراحی محیط و فرم بر می‌گردد و معماری داخلی در واقع فرایندی است که در آن قسمت داخلی ساختمان‌ها با توجه به همهٔ جنبه‌های انسانی و استفاده از فضاها، طراحی می‌شود و در واقع دکوراسیون داخلی ساختمان با توجه به قید شرط‌های معمار ی است.

معماری داخلی تا حدودی به موارد زیر بر می‌گردد: هنر و علم طراحی بناکردن قسمت داخلی ساختمان به عنوان یک معماری مدرک و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی. در حالی که معماران سعی در ساخت طراحی کل ساختمان دارند که مرتبط با مسائل سازه‌ای و نقشه است معماران داخلی هدف استفاده و قابل سکونت کردن مکان را طبق معیارهای انسانی دارند. معماری داخلی، توصیف درونی ساختمان و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی است، یک سبک یا روش طراحی است که به ساخت درون ساختمان می‌پردازد.

اگر چه ماهیت اصلی و کلی یک ساختمان توسط اولین معمار آن مشخص می‌شود تکرار و بازسازی متعاقب آن در درون ساختمان چنین نیست و همان‌طور که اکنون نیز دیده می‌شود. بسیاری از ساختمان‌ها اگرچه در زمان‌های بسیار قبل ساخته شده بودند اما توسط سال‌های مختلف و بر اساس تغییر نیازهای جامعه مجدداً بازسازی می‌شوند که نشان می‌دهد یک ساختمان هیچ‌گاه نمی‌تواند کامل و تغییرناپذیر باشد. ساختمانی که باز سازی شده باشد ممکن است از بیرون کاملاً مثل قبل بماند اما از درون ممکن است صورت کاملاً متفاوتی به خود گرفته باشد به همین دلیل یک معمار داخلی نه تنها باید روی جایگاه ساختمان و مکان آن از نظر فیزیکی و اجتماعی و سیاسی حساس باشد. باشد بلکه باید به وضعیت زمانی و مکانی ساختمان از نظر افراد و نیازهای آنان نیز دقت کند که اگر استخوان بندی ساختمان محکم باشد و ایدهٔ معمار اولیهٔ ان مناسب باشد، طی سلسله تغییرات ایمنی درونی آن، ساختمان دچار مشکل نخواهد شد و بقیه مجبور به دنبال یه روی از ان قواعد هستند.

شهرها اکنون از این ساختمان‌ها پر است، بسیاری از بانک‌ها رستوران‌ها و شاید کارخانه‌های صنعتی که اکنون به ساختمان‌ها و آپارتمان‌های بلند تبدیل شده‌اند یا حتی ایستگاه‌های راه آهن که به گالری هنری شده است که البته فشارهای اقتصادی نیز در این زمینه‌ها بی تثایر نبوده. ودر آینده نیز ممکن است دربارهٔ قسمت درونی ساخمان هاب بازنگری صورت گیرد اما برای هر تغییری از نظر تکنیکی و تکنولوژی متخصصان آن زمان تصمیم می‌گیرند و حکم می‌دهند که چه ساختمانی در چرخهٔ زندگی خود اصلاح و تعدیل شود.

 یک سری ازسازه‌های مشخص بر اساس گذر زمان به دلیل حفاظت‌های تاریخی، غیرقابل استفاده ماندن یا محدودیت‌های مالی بدون تغییر باقی‌مانده‌اند. اما اکثر ساختمان‌ها مدت زمان معینی را پابرجا هستند همین‌طور داخل ساختمان‌ها از نظر زمانی تا مدتی معین سالم می‌ماند: برخی از آنها مخصوصاً برای اینکه از نظر بصری غیرقابل تغییر ماند طراحی شده‌اند، برخی از آنها به گونه‌ای اند که امکان سخت مجددساختمان را در همان محل می‌دهند و بالاخره برخی از آنها برای نیازهای جدید بازسازی شده‌اند و طبق نیازهای روز تغییر داده شده‌اند.
 درجه‌های مختلفی از تغییر را دارند کمترین مقدار آن برای آن است که فضای داخلی ساختمان را طوری بر ما زند که ساخت آن برای طولانی مدت جواب بدهد و بیشترین آن تغییر دادن نمای کلی و کل ساختمان برای ساخت ساختمانی جدید برای همگی جدید است. هر اتفاق دیگری بین این ۲ حالت به مسئولیت‌های یک معماری داخلی مربوط می‌شود. اگر مسئولیت‌های یک معمار محتوی علم و هنر ساختمان‌های جدید است پس در مورد یک معمار داخلی این مسئولیت‌ها مربوط به حوزه‌های تغییر دادن ساختمان‌های موجود برای استفاده‌های جدید است.

 براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از:هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه.

رشته معماری داخلی به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزانه (زندگی – کار ) می پردازد.معماری داخلی " آفرینش فضا " است. این رشته از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار داردو از سویی دیگر همانند دکوراسیون داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد. عملگرایی و کار آمد بودن در عین زیبایی مهمترین هدف معماری داخلی است.

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی
 دکوراسیون داخلی سبک ایران دارای ویژگی هایی است که از ارزشی ویژه برخوردار است. ویژگی هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان های رفیع، ستون های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه سبک ایرانی است.

 سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم
 تاریخ سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم (ساده گرایی) ساده گرایی ، ساده پسندی یا مینیمالیست یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان گذاشته است. اجزا و وسایل مورد استفاده در یک مکان با معماری داخلی مینیمالیست همین طور با اشکال هندسی مثل مربع، مستطیل و دایره می باشند، اما سطوح و ظواهر همه چیز صاف و ساده ، بدون جزئیات و بی آلایش است.

 سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک
 این سبک دکوراسیون داخلی یک سبک پالوده، توسعه یافته، با جزئیات و ریزه کاری های فراوان که در ساختار مبلمان و وسایل روشنایی و غیره یافت می شود. مبلمان و لوازم دیگر حکاکی شده و منبت کاری شده هستند. یک منزل با معماری داخلی کلاسیک با چیزهای گلدار، و باگل و گیاه و اشکال افسانه ای مزین شده است.

 سبک دکوراسیون داخلی روستیک
 سبک دکوراسیون داخلی روستیک در فضاهای ویلایی کاربرد دارد و کوشش آن در به درون خانه کشیدن طبیعت خالص است

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک با تفسیر جدید :
 این سبک دکوراسیون داخلی، سبک پالوده شده و با شکوهی است. سبکی است که جزئیات سبک کلاسیک با رویکردی جدید در آن یافت می شود. فرم کلی سبک کلاسیک از لحاظ ساختاری و همین طور برخی لوازم منزلی که در سبک کلاسیک وجود دارد در این سبک حفظ شده است و با عناصر مدرن ترکیب شده اند. این سبک تلفیقی بین قدیم و جدید است.

 سبک دکوراسیون داخلی ماوریک (تک رو) :
 این سبک دکوراسیون داخلی بخشی از سبک مدرن است. این سبک نوین، مبتکرانه، غیرمعمول و خلاف عرف و بدون قیود و قانون است. 

 سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی :
 تمیز بودن، کم کردن جزئیات و توجه به سادگی ازخصوصیات بارز سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی است فریم غالب در آن مربع است.

 سبک دکوراسیون داخلی چینی :
 سه اصل مهم در این سبک دکوراسیون داخلی وجود دارد: سادگی، انرژی و طبیعت؛ که مهمترین اصل پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله می باشد.

 سبک دکوراسیون داخلی مراکشی:
 طراحی داخلی این سبک دکوراسیون داخلی معروف است به سبک عجیب و غریب.رنگ های مورد مصرف آبی فیروزه ای و کبود، سفید و سبز هستند.

 سبک دکوراسیون داخلی مصری:
 هنر مصری سبک هنر توصیفی است.

 سبک دکوراسیون داخلی هندی:
 بارزترین عنصر در این سبک دکوراسیون داخلی رنگ است. 

 سبک دکوراسیون داخلی رومی باستانی:
 یکی از ویژگی های هنر روم باستان استفاده بجا از تزئینات و مجسمه سازی است.

 سبک دکوراسیون داخلی یونان باستان:
 دوره های مختلف آن عبارتند از: دوره هندسی، کهن یونان، کلاسیک، هلنی

سبک دکوراسیون داخلی روکوکو:
 این سبک همانند سبک دکوراسیون داخلی باروک تجلی است؛ با این تفاوت که میزان آراستگی ها در آن کمتر شده و بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود.

سبک دکوراسیون داخلی ویکتوریایی:
 مهمترین موضوع در این سبک دکوراسیون داخلی هماهنگی و تعادل است.

 سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی:
 این سبک دکوراسیون داخلی خود به سبک های متفاوتی با نام هایی که بیشتر از القاب و اسامی ملکه ها و یا اشراف زاده ها بوده طبقه بندی می شود.

 سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو: 
 احیا گر سبک تزئینی درماتیک باروک و هدف آن نمایش ارزش های تزئینی خطوط منحنی. استفاده زیاد از انواع کف پوش های چوبی از خصوصیات این سبک دکوراسیون داخلی است. نقاشی روی شیشه از این سبک ابداع شد.

سبک دکوراسیون داخلی آرت دکو:
 از بارزترین خصوصیات این سبک دکوراسیون داخلی استفاده از فرم های گیاهی در فرفوژه ها ورنگ های روشن و یک دست می باشد.

 سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی :
دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی مشهور به دل فریبی و همچنین با نشاطی است. سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی ترکیبی از سبک روستیک (روستایی) و سلطنتی (شاهانه ) است در دکوراسیون داخلی فرانسوی از رنگ های طلایی، آبی، قرمز، سبز استفاده می شود.

 سبک دکوراسیون داخلی سوئدی :
روشن، ساده، سفید و آبی خلاصه ای از سبک دکوراسیون داخلی سوئدی است. سبک سوئدی همچنین از روشنایی و آب و هوای اسکاندیناوی الهام گرفته است.

دکوراسیون داخلی باروک :
معماری باروک از ایتالیا شروع شد و قسمت اعظم اروپا را هم به زیر پوشش خود درآورد. این سبک دکوراسیون داخلی هنری دارای روحی از حرکت و جنبش است که نقطه مقابل سکون کلاسیک است.

 سبک دکوراسیون داخلی گوتیک:
  معماری گوتیک، یکی از سبک‌ها و دوره‌های تاریخی معماری است. این سبک دکوراسیون داخلی، سبکی مذهبی بوده که همواره، در خدمت کلیسا بوده است.

 سبک دکوراسیون داخلی اوریگامی:
 در یک تعریف ساده می توان گفت (اوریگامی روش ارائه ی اشکال است که عمدتاً با خم کردن ماده ی مورد استفاده (کاغذ) حاصل می شود.)

 سبک دکوراسیون داخلی مونو کروماتیک
 مونوکروماتیک یکی از آسانترین سبک های دکوراسیون داخلی است که یک دکوراتور تازه وارد نیز می تواند به خوبی آن را ایجاد کند. شیوه های ارائه در گذر زمان با ظهور نرم افزار ها پیشرفت های چشم گیری در برداشته و همچنان این روند پیشرفت ادامه دارد.

انتخاب نرم افزار مورد نیاز برای یک معمار به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت از جمله هزینه، قابلیت سازگاری با دیگر برنامه ها و میزان زمان مورد نظر در روند طراحی. معماران حرفه ای تنها از یک نرم افزار استفاده نکرده بلکه برای گرفتن بهترین نتیجه از چند نرم افزار مختلف در کنار هم بهره میگیرند.
 نام ۸ نرم افزاری که یک معمار می بایست با آن ها آشنایی داشته باشد را نام برده ایم:

 SketchUp
 در میان معماران بدل به یک نرم افزار محبوب کرده اینترفیس راحت و قابل فهم آن SketchUpآنچه است.

 Revit Revit
 از جمله نرم افزارهای همه جانبه در معماری هست که هم دو بعدی و هم سه بعدی را در بردارد و یک خروجی کامل و جامع شامل نقشه های دو بعدی مدل سه بعدی و رندر را ارائه میدهد.

3D Studio Max
 محبوب ترین نرم افزار در بازارd۳ از آن روزهای اولیه گرافیک کامپیوتری و3D Studio نرم افزاری که تحت DOS اجرا می شد،زمان زیادی میگذرد و امروزه همه چیز نسبت به آن زمان متفاوت شده است.

 Autocad
 Autocad بازیکن قدیمی در صنعت نرم افزارهای معماریست. این نرم افزار هم در میان دانش آموزان و هم در میان حرفه ای ها شناخته شده است و ظاهرا با دیگر نرم افزار های معماری دارای سازگاریست.این نرم افزار نماینده خروجی های نقشه های دو بعدیست و معمولا پایه نرم افزارهای مدلسازی ۳D به حساب می آید.

 V-Ray و CORONA
 این دو موتور رندر بهترین ها برای ارائه یک شبیه سازی واقع گرایانه هستند و به عنوان یک پلاگین بر روی نرم افزار های مدلسازی، جهت گرفتن رندر نصب میشوند.

 Photoshop
Photoshop یک نرم افزار خلق تصویر با کیفیت بالا و مناسب برای ویرایش های نهایی است.

 In Design
 این نرم افزار مناسب برای شیت بندی به خصوص در ابعاد بزرگ می باشد.

 Rhino Rhino
 نرم افزاری که به تازگی راه خود را در مارکت مدلینگ باز کرده و به خاطر ویژگی های منحصر به فردش روز به روز بر تعداد کاربرانش افزوده میشود.

دو شعبه فعال

 

 

قبل از تکمیل ظرفیت ثبت نام کنید!

برای ثبت نام غیر حضوری بعد از مشاوره با مشاورین موسسه مبلغ شهریه را به شماره کارت 6107337809854803 به نام آقای اکبر محمد بیگی واریز و فیش آن را به شماره 09902089678 تلگرام کنید.

تماس با ما ثبت نام دوره